wnetrzator.pl
Image default
Aktualności

O czym warto pamiętać wybierając ogrodzenie domu?

Konstrukcja ogrodzeniowa wokół działki budowlanej jeszcze do niedawna traktowana była w kategoriach rozwiązania czysto praktycznego, zapewniającego mieszkańcom bezpieczeństwo przed obecnością osób niepożądanych. Jednak od dłuższego czasu, zarówno wśród prywatnych inwestorów, jak i podmiotów gospodarczych, widać wyraźną tendencję do stawiania ogrodzeń funkcjonalnych, które jednocześnie spełniają rolę zewnętrznej dekoracji. Między innymi dlatego wybór ogrodzenia domu nie jest sprawą prostą. Zatem o czym warto pamiętać projektując ogrodzenie działki?

Ogrodzenie domu: jakość wykonania

Rozwiązania stosowane kilkanaście lat temu nie mogą porównywać się z jakością nowoczesnych ogrodzeń, które często stanowią zaporę nie do przejścia dla potencjalnych złodziei. Wytrzymałość i stabilność zastosowanych w ogrodzeniu materiałów wykończeniowych odgrywają kluczową rolę w poziomie jego bezpieczeństwa, o czym można zapomnieć stosując zwykłą siatkę budowlaną. Obecnie na rynku można znaleźć cały szereg jakościowych rozwiązań, dzięki którym działka budowlana i sam dom będzie chroniony w dostatecznym stopniu. Sporą popularnością cieszą się ogrodzenia palisadowe, które stanowią syntezę nowoczesnego stylu z ponadprzeciętną wytrzymałością, którą zawdzięczają wykorzystaniu profili stalowych. W modzie wciąż są klasyczne ogrodzenia kute, które nie tylko chronią przed włamywaczami, ale dodają działce szyku i ponadczasowej elegancji.

Ogrodzenie domu: brama wjazdowa i furtka

Nieodłącznym elementem każdego ogrodzenia domu są: brama wjazdowa i furtka, które pozwalają na swobodne przemieszczanie się między działką i terenem tuż za jej granicą. Rozmieszczenie bramy i furtki stanowią istotną kwestię w kontekście funkcjonalności zastosowanego rozwiązania, które powinno być kompatybilne z planem budynku i działki budowlanej.

Rodzaj bramy wjazdowej

Ponadto, należy rozważyć również rodzaj bramy wjazdowej. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne bramy dwuskrzydłowe, które dla mieszkańców niewielkich działek okazują się dość niepraktyczne i uniemożliwiające jej komfortowe użytkowanie. Dlatego też w polskich domach coraz częściej pojawiają się bramy przesuwne, Skrzydło bramy wjazdowej nie zajmuje cennej przestrzeni, a jej otwarcie niemal nie wymaga wysiłku. Trzeba jednak pamiętać o zastosowaniu wysokiej jakości osprzętu i akcesorii, dzięki którym brama będzie służyć bezawaryjnie przez wiele lat.

Wózki do bram przesuwnych

Warto zatem zwrócić uwagę na wózki do bram, które powinny być odpowiednio dobrane do rozmiaru bramy i jej specyfikacji technicznej. Wózki do bram przesuwnych wbrew pozorom stanowią niezwykle ważny element sposobu ich działania – bez sprawnych wózków do bramy można zapomnieć o płynnym otwieraniu i zamykaniu skrzydła bramy. Co więcej, najlepsze wózki wahliwe do bram przesuwnych dostępne na rynku działają pomimo zniekształceniom prowadnicy bramy, które zdarzają się stosunkowo często.

Polecane

Park 49 w Göteborgu razem z marką WICONA stawiają naciska na zrównoważony rozwój

jan

Czy na skup złomu można oddać złom, który pochodzi z rozbiórki?

redakcja serwisu

Pieknetapety.pl – by Twoje mieszkanie nabrało charakteru

jan

Leave a Comment