wnetrzator.pl
Image default
Wystrój wnętrz

Parkiet – natura pod naszymi stopami

Drewno jest najstarszym materiałem używanym przez człowieka, towarzyszącym nam od wieków. Współcześnie wykorzystywane jest jako surowiec konstrukcyjny oraz wykończeniowy. Czy nie chciałbyś wracając do domu z hucznego, głośnego „betonowego” miasta, poczuć kawałek natury w środku tego zgiełku i nienaturalności?

Ludzie otaczając się plastikiem, metalem czy też innymi surowcami sztucznymi co raz bardziej zaczynają tęsknić na prawdziwą naturą.

Dlatego też co raz więcej ludzi decyduje się na podłogi drewniane, aby chociaż w tym elemencie można było poczuć w mieszkaniu naturę, to co jest pierwotne, nigdy nie przemijające i towarzyszące ludziom od wieków. Należy pamiętać że jedynie kolorystyka naturalnych podłóg nawiązuje do odcieni w które „ubiera” się natura, a swoje uznanie i renomę zyskało dzięki swoim właściwościom ( lekkość, wytrzymałość, odporność na działanie wielu czynników chemicznych, izoluje termicznie i elektrycznie, łatwość w obróbce, materiał ekologiczny).

Podłogi drewniane – parkiety czy też deski podłogowe nadają mieszkaniu ton ciepła, potrafią stworzyć przytulny klimat w każdym pomieszczeniu. Jedynie natura, której kompozycji nie da się podrobić, jest wstanie nadać tak piękny „charakter”podłogi. Nic więc dziwnego że popularność drewna rośnie.

Parkiety - natura pod naszymi stopami, fot.:tuthill architecture

Polecane

Wyposażenie kuchni: przedmioty niezbędne w każdej kuchni

jan

Jak uporządkować dom? 5 przydatnych wskazówek

redakcja serwisu

Na co zwracać uwagę, wybierając nowe krzesła do kuchni?

jan

1 comment

pollka 12 października 2017 at 15:06

wiadomo, każdy prawdziwy drewniany parkiet będzie lepszy niż te jakieś podróbki, w tą rzecz warto zainwestować, bo będzie już na lata

Leave a Comment