Aranżacja kuchni zabudowanej

Aranżacja kuchni zabudowanej

Aranżacja kuchni zabudowanej nie jest trudna do zrealizowania więc jeśli tylko masz ochotę, podoba ci się ten styl i urządzasz lub remontujesz swoją starą kuchnię, dlaczego nie zdecydować się na kuchnie zabudowaną ? Któż z nas nie marzył o murowanej wiejskiej kuchni?

kuchnia_zabudowana_zaslonkiAranżacja kuchni zabudowanej w dzisiejszych czasach nie jest problemem. Kuchnie zabudowaną można wykonać z różnych materiałów: z cegły surowej, cegły klinkierowej, z płyty kartonowo-gipsowej czy z pustaków ytong. Wszystko zależy od tego co lubisz i od możliwości konstrukcyjnych twego mieszkania. Konstrukcja kuchni zabudowanej jest kilkakrotnie cięższa od kuchni tradycyjnej, dlatego aby uniknąć w przyszłości katastrofy, najlepiej skonsultuj swój projekt z inżynierem, fachowcem, który obliczy wytrzymałość stropu. Jeśli mieszkasz w bloku może się okazać, że konstrukcja z cegły będzie za ciężka, wówczas dobrym rozwiązaniem jest konstrukcja z płyty karton-gips.
kuchnia_zabidowana_ceglaKuchnia zabudowana narzuca styl rustykalny lub wiejski dlatego decydując się na kuchnie zabudowaną raczej nie urządzisz mieszkania z nowoczesnymi kanapami i oświetleniem.

Jeśli zdecydowałeś się na kuchnie zabudowaną, to powinieneś zacząć od zmierzenia całego pomieszczenia. Najłatwiej będzie jeśli narysujesz na kartce projekt takiej kuchni z rozmieszczeniem gdzie będzie znajdował się piekarnik, kuchenka, lodówka i inne sprzęty.

Po ich rozmieszczeniu możesz przystąpić do podziału pozostałej przestrzeni na miejsce w których będą szafki. Aby ułatwić sobie pracę możesz narysować na ścianie i podłodze linie podziału kuchni na szafki i na nich rozpocząć stawianie konstrukcji kuchni zabudowanej.

kuchnia_zabudowana_kg.03Wnętrza szafek w kuchni zabudowanej mogą stanowić półki wykonane z różnych materiałów np. z drewna czy płyty karton-gips. Kuchnia z cegły jest piękna, ale jej wadą jest to, że jest ciężka i jeśli znudzi ci się cegła będziesz musiał rozebrać całą kuchnię. Kuchnia z cegły schnie znacznie dłużej niż w przypadku zastosowania innych materiałów, po około dwóch tygodniach od jej postawienia możesz rozpocząć impregnowanie. Inaczej jest w przypadku kuchni z płyty karton-gips, jest lżejsza i nadaje się do użytkowania zaraz po jej wykończeniu. Trzeba też pamiętać o tym, że w miejscach bardziej narażonych na kontakt z wodą np. przy zlewie, w miejscu gdzie planujemy zmywarkę, należy użyć płyt o zwiększonej odporności na wodę, należy ją również w tych miejscach zabezpieczyć impregnatem zmniejszającym higroskopijność gipsu.
kuchnia_zabudowana_kgKuchnie zabudowaną z płyt karton-gips można wykończyć na dwa sposoby, w zależności od budżetu. Najprostszym i najtańszym sposobem jest pomalowanie jej na wybrany przez nas kolor. Fronty szafek możesz wykonać z materiału, wieszając w miejscach drzwiczek zasłonki.

Możesz też wstawić tradycyjne fronty drewniane. Nadadzą one kuchni wiejski domowy klimat.

Jeśli masz trochę wiecej pieniędzy kuchnie zabudowaną płytą karton-gips lub ytongiem możesz obłożyć płytkami ceramicznymi i też zamiast tradycyjnych drewnianych frontów

powiesić materiał. Zaletą tych rozwiązań jest szybkość ich wykonania, wprawny murarz czy majsterkowicz postawi kuchnię w jeden, dwa dni.

Kilka produktów do kuchni w stylu wiejskim:

Aranżacja kuchni zabudowanej inspiracje…….

kuchnia_zabudowana_ceramika

kuchnia_zabudowana.kg02

kuchnia_zabudowana

Zobacz także:

Wąskie długie
kuchnie trudne projekty

Styl skandynawski w kuchni

3 Komentarzy do “Aranżacja kuchni zabudowanej”

  1. Beata mówi:

    Witaj Aniu wiesz zakochałam sie w bialych wiejskich kuchniach za 2 lata przeprowadzamy sie z mężem na wieś i bedę miała też taka piekną iałą wiejską kuchnie twoje spojrzenie na projekty kuchni jest SUPER SUPER SUPER pozdrawiam…

  2. stachurska mówi:

    nareszcie znalazlam kuchnie o ktora mi chodzilo,mam takie pytanie jak taka kuchnie sie robi chodzi o wykonanie od podstaw prosze o kontakt na meila,chciala bym porozmawiac na ten temat.;)pozdrawiam.


Skomentuj

Prawa autorskie © 2014 WNĘTRZATOR. Zaprojektowane przez Wefunction. Zaprojektowane przez Woo Themes