szklana balustrada

Balustrady szklane – jakie mają zalety?

Szkło jest tradycyjnym materiałem wykończeniowym. Można je zastosować na wiele sposobów. Wykorzystywane jest jako ozdoba ścian, drzwi, a coraz częściej także zabezpieczenie schodów. Balustrada szklana to aranżacyjny hit. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Zalety balustrad szklanych?

Balustrada szklana świetnie sprawdza się w małych i dużych pomieszczeniach. Zapewnia większy dopływ światła, co lepiej doświetla przestrzeń. Co ważne, balustrada ze szkła optycznie powiększa pomieszczenie. Jej zaletą jest duża trwałość. Szkło, wykorzystywane do produkcji, jest hartowane. Oznacza to, że jest trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu balustrada szklana może być zamontowana także na zewnątrz, jako zabezpieczenie tarasu czy balkonu. 

Kolejną zaletą balustrady szklanej jest jej łatwość w utrzymaniu w czystości. Nie wymaga dodatkowej konserwacji i specjalistycznych środków do czyszczenia. Wystarczy płyn i ściereczka z mikrofibry. To dobre rozwiązanie, gdy w domu mieszkają małe dzieci. Balustrada szklana uniemożliwia im wspinanie się na barierki. Plusem tego rozwiązania wykończeniowego jest również wysoka estetyka. To element, który może stanowić stylową dekorację.

Z jakiego szkła wykonana jest balustrada szklana?

Wydawać by się mogło, że szkło jest kruchym materiałem. Jednak drzwi szklane w Chełmie czy balustrady szklane wykonane są z materiału, poddanemu hartowaniu. Oznacza to, że w wyniku procesu hartowania, szkło uzyskuje właściwości, które zwiększają jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Szkło powstaje z mieszaniny różnych komponentów, które poddane są złożonym procesom technologicznym. Balustrada szklana jest montowana na konstrukcji wykonanej z aluminium. Najlepiej zlecić jej wykonanie fachowcom, by mieć pewność, że każdy element zostanie odpowiednio dobrze zamontowany.

Balustrady ze szkła maja wiele zalet. Przede wszystkim są trwałe i uniwersalne. To rozwiązanie, które pasuje  zarówno do modernistycznych, awangardowych pomieszczeń, jak i minimalistycznych, skandynawskich wnętrz.