Bateria umywalkowa – jak ją wybrać?

Zakup nowej baterii umywalkowej w łazience może być sporym zadaniem. Pod uwagę należy brać wiele czynników, takich jak sposób montażu, funkcje i oczywiście design. Zadania nie ułatwiają również producenci, którzy oferują całą gamę marek oraz wzorów. Oto trzy rzeczy, które należy przeanalizować przed zakupem baterii umywalkowej.

Baterie umywalkowe – jaki styl?

Na rynku dostępna jest cała gama baterii umywalkowych. Ich producenci mają w sprzedaży produkty o różnych kształtach, rozmiarach i stylach. Mogłoby się wydawać, że wybór jednego z nich nie ma większego znaczenia. To błąd. Mimo że krany są jedynie niewielkim dodatkiem to mogą znacząco wpływać na wygląd całego pomieszczenia – tak działają między innymi baterie złote, które wyróżniają się na tle innych.

W kwestii stylu umywalkowych baterii pomocną dłoń wyciągają ich producenci. Mają oni w swoich ofertach produkty stworzone z myślą o konkretnym designie wykończenia. Tym sposobem można kupić baterię w stylu glamour, loftowym oraz minimalistycznym.

Rozmiar baterii umywalkowej ma znaczenie

Przy wyborze rozmiaru umywalkowej baterii pod uwagę należy brać przede wszystkim wielkość samego pomieszczenia. Jeśli urządzamy niewielką łazienkę, zaprojektowaną w minimalistycznym dobrym rozwiązaniem będzie zakup mniejszej baterii. Duży kran mógłby za bardzo rzucać się w oczy, odsuwając uwagę od innych elementów.

Cena umywalkowej baterii

To wręcz niebywałe, jak duża jest rozpiętość cenowa pomiędzy poszczególnymi modelami. Najtańsze baterie do umywalki można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Są to przede wszystkim proste modele, które doskonale pasują do łazienek urządzonych w klasycznym stylu.

Z drugiej strony, producenci oferują także całą gamę droższych produktów. Są wśród nich między innymi baterie podtynkowe, które potrafią kosztować nawet kilkaset złotych za sztukę. Podczas remontu lub budowy domu, warto z góry określić, jaki budżet można przeznaczyć na zakup tego rodzaju akcesoriów. To pomoże uniknąć nadprogramowych wydatków.