Czy warto skorzystać z usług projektanta wnętrz?

Kupujący tanie mieszkania pod flipowanie, czyli tymczasowe wynajmowanie, często narzekają na kiepski stan techniczny tego rodzaju przybytków. Trudno się dziwić, skoro mieszkanie zostało nabyte drogą przetargu, za dość przystępną cenę, a do tego być może borykało się z egzekucją komorniczą, jego stan może pozostawiać wiele do życzenia.

Nie warto jednak w takich sytuacjach popadać w marazm czy panikę, ponieważ na problemy związane z zaniedbanymi i brzydkimi wizualnie mieszkaniami istnieje proste i skuteczne rozwiązanie. Przy dzisiejszych możliwościach technicznych każde, nawet najbardziej zaniedbane i skromne mieszkanie odnowić można w niezwykły sposób.  Przy wejściu do odświeżonego wnętrza w ogóle nie poznamy, gdzie się znajdujemy.

Każdy przedsiębiorca inwestujący w nabywanie tanich mieszkań pod wynajem i przeznaczonych do remontu powinien koniecznie mieć na podorędziu zaufanego i praktycznie myślącego projektanta wnętrz. Z racji tego, że w ostatnich latach projektowanie wnętrz było jednym z najpopularniejszych kierunków studiów w szkołach artystycznych, nie powinno być problemu ze znalezieniem osoby czy firmy potrafiącej fachowo doradzić w tej dziedzinie.

Współpraca z projektantem wnętrz

Wykwalifikowany projektant wnętrz, w oparciu o swoją wiedzę oraz techniczne umiejętności, jest w stanie z najbardziej zaniedbanej dziury stworzyć magiczne i przytulne miejsce, z którego nie będzie się chciało wychodzić.

Do zadań projektanta wnętrz w przypadku współpracy z kliperem należeć będzie między innymi:

  • przygotowanie kompleksowego projektu wirtualnego wystroju mieszkania, służą do tego nowoczesne programy komputerowe, w których łatwo można stworzyć wizualizacje obiektu, wraz z fotografiami, przedstawiającymi zmodyfikowane już wnętrza
  • dobór tekstur do wnętrza, przestawienie ich na wizualizacjach, by łatwiej było dobrać wszelkie materiały i elementy wykończeniowe
  • wybranie się do marketu budowlanego na gruntowne zakupy artykułów remontowych
  • wstępny szacunek inwestycji – najlepiej już na pierwszym spotkaniu
  • doglądanie pracy robotników zatrudnionych przy odnawianiu i odświeżaniu wnętrza
  • dobór właściwych materiałów oraz kolorów pasujących do siebie i pozwalających w nowym wnętrzu czuć się komfortowo
  • dobór mebli, ważne, aby były funkcjonalne i mogły służyć użytkownikom na wiele sposobów
  • wprowadzenie zasady „minimum formy, maksimum funkcji”, by małe pomieszczenia nie były dodatkowo niepotrzebnie zagracane

O tym jak zacząć zarabiać na flipach czytaj tu:
http://managerplus.com.pl/od-zera-do-flipera-jak-zaczac-przygode-z-flipowaniem/


Czy współpraca z projektantem wnętrz jest kosztowna?

Wszystko zależy od tego, na jakiego typu usługę się zdecydujemy. Najdrożej kosztować nas będzie współpraca z firmami funkcjonującymi na rynku wiele lat i cieszącymi się renomą oraz poważaniem wśród klientów z tzw. „mainstreamu”. Powierzenie stworzenia nowej aranżacji początkującemu i niedoświadczonemu projektantowi zawsze wiązać się może z ryzykiem, że po drodze coś nie do końca zostanie wykonane tak, jakbyśmy sobie tego życzyli i mogą zostać wygenerowane dodatkowe koszty na naprawę błędów.

Najwygodniej mają ci, którzy mogą się pochwalić posiadaniem projektanta wnętrz w rodzinie lub wśród bliskich przyjaciół. W takiej sytuacji zawsze można dojść do porozumienia pod kątem ceny, bez szkody dla jakości. Większości fliperów zależy na tym, by nadmiernie nie przepłacać za urządzanie wnętrz pod wynajem w dotychczas mało używanych mieszkaniach. Z drugiej strony, trzeba też pamiętać o tym, że im bardziej atrakcyjne wizualnie mieszkanie, tym wyższa i korzystniejsza może być jego cena.


Wszystko o handlu nieruchomościami: FlipNaPierwotnym.pl