Drewniany stół w nowoczesnym stylu

Designerskie stoły drewniane to meble pasujące do kuchni, jadalni, nowoczesnej pracowni czy biura. Serce domu, miejsce spotkań, przestrzeń do pracy. Czas spędzony razem przy stole – bezcenny.  

Połączenie tradycyjnego, drewnianego stołu z nowoczesnym wnętrzem ma sens. Szczególnie, gdy niepowtarzalność drewna nabierze stylowej formy. Bo choć nie ma nic nowego w tym, że stół jest drewniany, to już jego konstrukcja, wykończenie i jakość użytego drewna świadczą o jego wyjątkowości.

Blisko natury w skandynawskim stylu

Z zamiłowania do natury, lasu i piękna ukrytego w prostocie powstał styl skandynawski. Z jednej strony jasny i prosty, rozkochany w naturalnych bielach, szarościach i beżach, z drugiej intrygujący kolorowymi dodatkami, urokliwy i praktyczny. Drewno, dominujące w tej przestrzeni sprawia, że nawet w centrum miasta, możemy czuć się blisko natury. Styl skandynawski oprócz rozwiązań architektonicznych, przemyca do naszego życia również idee i styl życia nordyckich narodów. Zamiłowanie do ekologii, przyjemność spędzania czasu w rodzinnym gronie, czerpania radości z drobnych chwil, bycia tu i teraz, w pięknym miejscu.

Drewniany stół postawiony w jadalni, staje się tu nie tylko stołem do jedzenia posiłków, ale i miejscem do rozmów, zabaw przy stole, odrabiania lekcji, pieczenia ciasteczek, wspólnej kolacji ze znajomymi i rozmów do rana. Solidne wykonanie, wytrzymałość piękno naturalnego drewna sprawiają, że designerski stół drewniany wpisze się w skandynawską przestrzeń domowego wnętrza, nowoczesnego biura czy przytulnej pracowni, na długie lata.

Jak ocieplić industrialną przestrzeń?

Modernistyczne przestrzenie, postindustrialne adaptacje budynków, lofty, kryją w sobie piękno, ukryte w surowym wystroju. Cegła, metal, beton, rury, szarości i minimalistyczne aranżacje na pierwszy rzut oka, mogą być odbierane bardzo chłodno. Mało przyjaźnie do codziennego funkcjonowania. Dlatego cały szkopuł tkwi w detalach. Wprowadzając w taką przestrzeń elementy drewniane, odrobinę koloru, przyjemną w dotyku tkaninę, można przełamać srogość miejsca i oswoić otoczenie.

Masywny, designerski stół drewniany idealnie wkomponuje się w industrialne wnętrze. Naturalny surowiec doda świeżości i ciepła chłodnej przestrzeni. Podkreśli urok stylu i całej aranżacji. Ciepły w dotyku i odbiorze, będzie przyciągał jak magnes, umilając chwile spędzone przy stole.

Stawiając na niepowtarzalność wnętrza, można wybrać stół drewniany, o wyraźnie zarysowanych słojach. Natura daje gwarancję, że nie ma dwóch takich samych drzew, tak jak nie ma dwóch osób o identycznych liniach papilarnych.

Gdzie znaleźć designerski stół drewniany?

Stoły drewniane z duszą, to stoły ręcznie robione. Grubo ciosane drewno w niewielkich zakładach rzemieślniczych, to perełki, które powalają swym pięknem i naturalnością. Połączenie drewna z metalową konstrukcją, nadanie mu artystycznego wymiaru, to już wyzwanie dla projektantów.

Jedną z takich firm, rozkochaną w nowoczesnym wzornictwie jest Customform. Na stronie https://customform.co/kategoria-produktu/stoly/jadalniane/ można znaleźć designerskie stoły m.in. z dębowego czy sosnowego drewna. Co ważne, można dopasować stół idealnie do swoich potrzeb, wybierając rodzaj drewna, rozmiar blatu, kolorystykę ramy, wykończenie. Dbałość o szczegóły, na każdym etapie tworzenia drewnianego stołu, oddaje niepowtarzalność stołu, będącego zarazem meblem użytkowym, elementem dekoracyjnym, pięknym dopełnieniem oryginalnej przestrzeni.