Drogocenne kamienie przy codziennych zabrudzeniach

Mój dom jest pełen życia, dwójka małych dzieci oraz dwa dorosłe psy to nie lada wyzwanie. Kiedy wraz z żoną chcieliśmy zrobić remont, typowe odświeżenie naszego domu, pomyśleliśmy o granitowych posadzkach w naszym korytarzu.

W Internecie przeczytałem wszystkie możliwe opinie na temat surowców takich właśnie jak marmur czy granit. Oczywiście to co przede wszystkim je różniło to cena, ale marmur okazał się mniej dostosowany do naszych potrzeb, ponieważ jest on materiałem bardziej nasiąkliwym i mniej odpornym na zarysowania. Dla nas przede wszystkim najważniejsze było to aby podłogę uchronić przed zadrapaniami i plamami, które byliśmy pewni, że się pojawią. Dzieci weszły w wiek rzucania wszystkiego na podłogę, później zaczęłoby się raczkowanie i również mogłaby ucierpieć podłoga. Dodatkowo nasze psy, które do małych nie należą, robią zimą niemały bałagan po powrocie ze spaceru. Więc oprócz wybrania koloru posadzki i materiału, z którego będzie wykonana zasięgnąłem również informacji na temat pielęgnacji kamieni.

Poszperałem w Internecie i decydując się na podążenie za opiniami trafiłem na stronę internetową https://www.e-akemi.com. Firma AKEMI to przede wszystkim doświadczenie w branży, a mimo to dostosowanie się do wciąż zmieniających się przepisów i wymagań działających na całym świecie. AKEMI działa od ponad osiemdziesięciu lat na rynku proponując materiały do czyszczenia, pielęgnacji oraz impregnacji kamieni naturalnych takich jak marmur, granit, piaskowiec, czy kamienie sztuczne. Każdy może dobrać coś dla siebie w zależności od tego co dokładnie potrzebuje i ile potrzebuje, ponieważ w ofercie możemy znaleźć produkty o wielkości od dwustu pięćdziesięciu mililitrów nawet do pięciu litrów. Ja osobiście wybrałem przede wszystkim preparat do impregnacji naszej posadzki oraz środek czyszczący. Podobno przy posadzkach wykonanych z grafitu impregnacja nie jest wymagana, ale wolałem dmuchać na zimne.

Z całą ofertą można się zapoznać na stronie internetowej https://www.e-akemi.com/impregnaty-do-kamienia-c-1.html, a w razie pytań skontaktować się z profesjonalistami tej dziedziny czyli z firmą AKEMI. Sam zasięgnąłem ich porady poprzez meila i była to nieoceniona pomoc z ich strony. Do dziś granit zachował swój styl, po mimo tego, że dzieci nieźle dały mu w kość. Jednak jestem pewien, że bez dobrego impregnatu i środka czyszczącego nie byłoby to możliwe.

Firma AKEMI to firma, której warto zaufać i oddać swoje kamienne powierzchnie. Aktualnie żona zastanawia się nad wyborem blatów kuchennych – granit czy marmur, a ja wiem, że nie ważne jaki surowiec wybierze ważne będzie to, że zadbamy o niego z pomocą produktów marki AKEMI.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań lub wątpliwości wspaniałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z możliwości kontaktu z jednym z przedstawicieli marki.