Jak funkcjonalnie i ładnie urządzić pokój dla nastolatka?

Każde dziecko w pewnym momencie wyrasta ze swego dziecięcego pokoju, przestaje się bawić zabawkami dlatego niezbędne są zmiany. Zamiast jaskrawych czy pastelowych barw można wprowadzić nieco bardziej stonowane kolory. Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Gdy dziecko ma lat kilkanaście dobrze jest wprowadzać zmiany razem z nim, pozwolić mu na współdecydowanie. Nastolatek z całą pewnością będzie potrzebować wygodnego biurka do nauki oraz nowego łóżka. Tutaj najlepiej sprawdzi się tapczan lub podobnej wielkości posłanie. Z pewnością przydadzą się także półki, komoda i szafa na ubrania.

Pokój dla nastolatka – na co przede wszystkim zwrócić uwagę urządzając go

Nastolatek zwykle miewa wiele przedmiotów, gadżetów, które trzeba gdzieś pochować. W tym wieku dużo korzysta się także z książek i prasy. Nad biurkiem warto powiesić tablice korkową na której nastolatek będzie przyczepiał ważne dla siebie informacje. Dobrze jest także wymienić drzwi do pokoju na takie, które składają się z całościowego skrzydła, bez szyby aby zapewnić nastolatkowi maximum prywatności.

Oprócz tego tak jak i w każdym innym pokoju należy zadbać o dobre oświetlenie, zacienienie okna i położyć dywan na podłodze. Zagospodarowanie ścian najlepiej pozostawić nastolatkowi. Może tam powiesić co tylko zechce: ramki ze zdjęciami, rękodzieło czy plakaty swoich idoli.

Jak urządzić pokój nastolatka, fot.: Rachele Biancalani Studio