czyste powietrze

Jaki oczyszczacz wybrać do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecięcy to chyba najprzyjemniejsze pomieszczenie do urządzania. Styl w jakim go urządzimy ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Pokój dziecięcy jednak to nie tylko piękne wnętrze, ale przede wszystkim bezpieczna przestrzeń do rozwoju i poznawania świata przez naszego malca.

Czy dbając o kwestie bezpieczeństwa, myślimy także o jakości powietrza, jakie panuje w pokoju dziecięcym? Nie będziemy wyjątkiem jeśli nie zastanawiamy się nad tym albo w ogóle albo tylko w sezonie grzewczym, kiedy jakość powietrza jest wyczuwalnie najgorsza. Okazuje się jednak ,że jakość powietrza, a raczej jej brak ma bardzo duży wpływ na dziecko, jego zdrowie i rozwój. Jak zatem zadbać o czyste powietrze w pokoju dziecka nie zakłócając przy tym przemyślanej aranżacji.

Oczyszczacz powietrza z jonizacją – idealny do pokoju dziecka

Prostym i przede wszystkim skutecznym sposobem na rozwiązanie kwestii jakości powietrza w pokoju dziecka, jest dobrej klasy oczyszczacz powietrza. Urządzenia z segmentu sterylizacji powietrza już od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do pokoju dziecięcego?

Urządzenie do pokoju dziecka powinno być przede wszystkim maksymalnie skuteczne, dlatego najlepiej postawić na oczyszczacz powietrza z jonizacją, który charakteryzuje się wieloetapową filtracją. Wnętrze oczyszczacza powinno być dla kupującego równie ważne jak każde wnętrze w domu. Dlaczego? Ponieważ to właśnie wnętrze, a konkretniej filtry w nim zawarte, decydują o jakości filtracji. Dobrym przykładem urządzenia, które doskonale sprawdzi się w pokoju dziecięcym jest, o niedawna dostępny na polskim rynku VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz powietrza z jonizacją. Charakteryzuje go właśnie bogate wnętrze. Został wyposażony w filtr wstępny, węglowy HEPA, lampę UV-C LED, oraz wspomniany jonizator. Filtry odpowiadają za usuwanie zanieczyszczeń w tym pyłów zawieszonych, alergenów, ale także brzydkich zapachów. Natomiast jonizator dodatkowo sprawia, że powietrze jest dużo bardziej świeże i rześkie, wspomaga cały proces filtrowania powietrza, obniżając przy tym elektrostatyczność, dzięki czemu możemy liczyć na mniej kurzu na meblach.

Oczyszczacz powietrza z jonizacją w pokoju dziecka musi być cichy

Urządzenie, które skutecznie filtruje powietrze, to urządzenie, które pracuje praktycznie stale, również w nocy, wspierając tym samym zdrowy sen. VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz powietrza, w trybie cichym nie emituje hałasu większego niż 17dB, co z pewnością nie będzie w stanie zbudzić śpiącego dziecka. Filtracja powietrza również nocą zwiększa szansę na przespanie całej nocy, a przede wszystkim sprawia, że oddycha się znacznie lżej i lepiej, to ważne nie tylko dla dorosłych, ale także dzieci, które do dobrego rozwoju potrzebują wszystkiego co najlepsze.

Jak oczyszczacz powietrza z jonizacją sprawdzi się w aranżacji pokoju dziecięcego?

Urządzenie filtrujące, ma przede wszystkim być funkcjonalne, co nie oznacza jednak, że powinno szpecić wygląd pomieszczenia, nad którym tak długo pracowaliśmy. Z racji wzrostu popularności tego typu sprzętem, producenci starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworząc nie tylko bardzo funkcjonalne, ale również po prostu ładne urządzenia. W kwestii wyglądu, jednym z najlepiej wypadających jest, wspominany już VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz powietrza. To urządzenie kompaktowe o opływowych kształtach, które rzutują na jego wygląd, ale również bezpieczeństwo (brak ostrych krawędzi). Ciekawy, ale nie krzykliwy wygląd doskonale wpisze się we wnętrze zaaranżowane w różnym stylu. Dominującym trendem w pokojach dziecięcych są jasne, ciepłe i stonowane barwy, oczyszczacz powietrza marki Vestfrost w kolorze bieli i elementami szarości doskonale wpisuje się w panujące trendy.

Nie sposób także wspomnieć o atrakcyjnej cenie urządzenia. VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz powietrza, nadający się do powierzchni nieprzekraczających 48m2, kupimy w profesjonalnym sklepie już za ok. 1499 zł.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl