Jakie materiały, kolory i wzory będą cieszyć się popularnością w 2019 roku?

Początek nowego roku przyniesie ze sobą nowości w zakresie aranżacji wnętrz. Nowe wzory i kolory wprowadzają do naszych mieszkań powiew świeżości i nowe możliwości dekoratorskie. Poznajcie 10 trendów, które będą bardzo popularne w 2019 roku.

Trend pierwszy: naturalne drewno

Elementy drewniane doskonale ocieplają wnętrze. Drewniana podłoga, widoczne konstrukcje drewniane stropów na poddaszu, proste naturalne meble – każdy z tych detali buduje przytulną przestrzeń. Drewno pojawia się coraz częściej również w łazienkach i kuchniach, choć tu – z uwagi na podwyższony poziom wilgotności – stosuje się raczej jego imitację.

Trend drugi: ziemiste kolory

Kolory ziemi będą cieszyć się w 2019 roku dużym powodzeniem. Ciepłe beże, brązy i pomarańcze będą otulać domową przestrzeń. W modzie będzie nie tylko odcień gliny, ale również terakoty i ciepłej brzoskwini. Jeśli chcesz w najbliższym czasie dokonać metamorfozy mieszkania i interesuje Cię samodzielna aranżacja wnętrz, program komputerowy symulujący wygląd pomieszczeń po ich remoncie może być bardzo przydatny. Ziemiste kolory w nowym wydaniu będą również wprowadzane do mieszkania za sprawą naturalnego kamienia.

Trend trzeci: zieleń szałwiowa

Zieleń w odcieniu spokojnej szałwii będzie cieszyć się w nowym roku sporą popularnością. Jest na tyle uniwersalna, że można ją łączyć zarówno z bielą, czernią, ale również z brązem, złotem czy energetyczną żółcią. Zielone będą nie tylko tapety w naszych wnętrzach, ale również dywaniki, zasłony i kanapy. Zieleń do mieszkań wprowadzać będą nie tylko dodatki, ale także żywe rośliny ustawione na parapetach i zawieszone kaskadowo pod sufitem.

Trend czwarty: czarny

W 2019 roku popularność koloru czarnego całkowicie zmieni postrzeganie ciemnych barw wśród miłośników dobrze urządzonych wnętrz. Czarne elementy w postaci klamek, okuć, ram do obrazów, kubków i tablic korkowych wprowadzają do wnętrza nutę elegancji. Czerń dobrze prezentuje się z bielą, czerwienią, ale również ze złotem i szarością. Całość efektu jest w dużej mierze uzależniona od własnych koncepcji i pomysłów. Odważni inwestorzy coraz częściej stawiają w swoich domach na ciemne kuchnie, czarne meble i dodatki w tej samej kolorystyce.

Trend piąty: zaokrąglone meble i ozdobne sufity

W 2019 roku w mieszkaniach będą pojawiać się sofy i fotele o zaokrąglonych kształtach. Opływowe brzegi, miękko zarysowane ramki na zdjęcia i ramy luster będą wypełniać przestrzeń łagodnością i lekkością. Interesujące ozdobne sufity będą odmieniać domową przestrzeń, czyniąc z niej wysublimowane wnętrze.