Ogrzewanie do domu

Jakie ogrzewanie do nowego domu?

Kupując projekt domu i przystępując do budowy warto szczególną uwagę zwrócić na rodzaj ogrzewania. To właśnie od jego wyboru w dużej mierze będzie zależał komfort użytkowania pomieszczeń, a także koszty jakie poniesiemy w okresie grzewczym.

Reasumując koszty utrzymania domu jednorodzinnego można zauważyć, że ogromną jego część stanowią rachunki za ogrzewanie. Aby je zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem koniecznie trzeba wykonać ciągłą izolację i ocieplenie ścian, a także zamontować nowoczesny system grzewczy, np. na gaz. Na szczęście dla nowych domów jest cała oferta różnych systemów ogrzewania, można więc bez problemy wybrać kotły grzewcze i inne urządzenia. Jeżeli inwestujemy w urządzenia gazowe to ich duży wybór jest na stronie http://sklep.vinstal.pl/

Ogrzewanie gazem i nowoczesne kotły grzewcze Viessmann

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest wykorzystanie gazu z sieci. Dysonując nowoczesnymi grzejnikami Viessman, a także np. kotłem kondensacyjnym Viessmann Vitodens 200 możemy mieć gwarancję, że w pełni wykorzystamy potencjał instalacji oraz urządzeń grzewczych, a jednocześnie dzięki optymalizacji zużycia gazu w pełni kontrolować koszty. Wszystkie kotły gazowe Viessman są wykonane z nowoczesnych, bardzo dobrych jakościowo materiałów (począwszy od palników, poprzez obudowę, a na systemach sterowania kończąc), a to bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo i komfort użytkowania kotłów. Do tego zastosowano nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na sterowanie pracą kotła zdalnie – z wykorzystaniem urządzeń mobilnych: laptopa, tabletu, telefonu. Można więc programować kocioł będąc poza miejscem zamieszkania dzięki specjalnej aplikacji. Niewątpliwym plusem rozwiązań firmy jest bezemisyjność, ekologiczność oraz tak zwana czysta kotłownia.

Zobacz także: http://pressweb.pl/zalety-ogrzewania-domu-gazem/

Ekologia na topie

Nie tylko kotły grzewcze i ogrzewanie gazowe jest brane przez inwestorów pod uwagę. Na topie są wszystkie systemy grzewcze, które można określić mianem ekologicznych. Dużo osób w nowych domach rezygnuje z tradycyjnego palenia węglem, ekogroszkiem, a nawet pelletem – inwestując w rozwiązania również takie, które pozwalają na utrzymanie czystej kotłowni – bez kurzu, pyłu, zabrudzeń. Pod uwagę można brać:

– pompę ciepła,
– klimatyzację,
– ogrzewanie podczerwone,
– olej grzewczy.

Wszystkie rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Dysponując projektem domu możemy wybrać jeden, najlepszy sposób ogrzewania pamiętając o tym, że od tego będą zależały koszty utrzymania domu.