Jakie zadanie spełniają osłony balkonowe

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na rekreacyjne zaaranżowanie swojego balkonu. Leżaki, stoliki, parasole, kwietniki… Lubimy zrelaksować się podczas pięknej pogody w swoim własnoręcznie urządzonym kąciku. Balkon wydaje się być genialną opcją, niestety zbyt często wystawiany jest on zarówno na czynniki zewnętrzne, jak i na ciekawskie spojrzenia sąsiadów.

Aby maksymalnie odciąć się od świata zewnętrznego i zapewnić bezpieczeństwo swoim najbliższym, warto zamontować na swoim balkonie osłonę. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli w różnych wzorach i kolorach. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego balkonu.

Prywatność w swoim domu

Prywatność jest rzeczą bardzo ważną. Powinniśmy o nią dbać i nie pozwalać na to, aby ktoś zaglądał do naszego rodzinnego życia. To co dzieje się w naszych domach jest wyłącznie naszą prywatną sprawą. Osłony balkonowe ochronią nas przed ciekawskimi osobami, które celowo, bądź przypadkiem podglądają nasze życie. Na świecie jest wiele wścibskich ludzi nie mających ciekawszych zajęć od obgadywania sąsiadów. Osłony balkonowe pomogą nam się przed nimi obronić. Jest to jedna z ważniejszych funkcji tych interesujących gadżetów, dzięki której bez obaw można odpoczywać w ciszy i spokoju wraz ze swoimi bliskimi. Osłony ochronią nas przed plotkami i krzywymi spojrzeniami z zewnątrz. Dzięki nim nikt nie dowie się co robisz wieczorem ze znajomymi, o czym rozmawiasz i jak spędzasz wolny czas. To bardzo pomocne rozwiązanie szczególnie dla ludzi, którzy przejmują się opinią innych.

Ochrona przed matką naturą

Zapewnienie intymności to nie jedyna funkcja osłon. Osłony balkonowe zapewniają nam przede wszystkim ochronę przed różnymi czynnikami środowiskowymi przez cały rok. Jak powszechnie wiadomo, pogoda zmienną jest. Jednak z osłonami balkonowymi nie straszna nam matka natura. Dzięki nim wiosną unikniemy nadmiernego nawiewania nasion i pyłków na balkon, co jest dużą dogodnością zarówno dla alergików, jak i dla ludzi dla których sprzątanie nie zajmuje pierwszego miejsca w rankingu najchętniej wykonywanych czynności. Zmiatanie pyłku kilka razy dziennie może być naprawdę męczące. Na szczęście osłona balkonowa zatrzyma wszelkie wytwory pobliskich krzewów i drzew. Latem natomiast osłona ochroni nas przed promieniami słonecznymi, dzięki czemu będziemy mogli spokojnie odpocząć w cieniu. Nie ma nic lepszego niż relaksowanie się w upalny dzień w zacienionym miejscu i popijanie wody z miętą i cytryną. Prawda? Bez nich wyjście na balkon w gorący dzień byłoby praktycznie niemożliwe. Dzięki osłonom balkonowym w ponurą jesień nie będziemy mieć na balkonie liści, a zimą nadmiaru śniegu. Całe szczęście, bo wjazd pługiem na balkon mógłby okazać się ryzykowny :). Osłony balkonowe pozwalają więc, na odpoczynek na balkonie przez cały rok, niezależnie od pogody. To świetna opcja dla przepracowanych, palących lub posiadających dzieci, które nie pozwalają odpocząć. Osłony balkonowe chronią również przed wiatrem i umożliwiają umieszczenie na balkonie lżejszych przedmiotów, bez ryzyka, iż spadną komuś na głowę. Wygląda na to, że dzięki nim nie zabijesz kochanej sąsiadki doniczką :).

Ozdoba

Osłony balkonowe pełnią również, a może nawet przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Chyba wszyscy się zgodzą, iż ciekawa mata przymocowana do balkonu wygląda ładniej i bardziej estetycznie, niż zwykłe barierki lub deski. Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych modeli osłon balkonowych. Z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie i swojego mieszkania. Często wybieranymi osłonami są płyty z poliwęglanu lub laminatu, maty i parawany. Wszystko można dobrać tak, aby komponowało się z wystrojem naszego balkonu. W końcu balkonowy kącik musi być nie tylko funkcjonalny, ale też ładny. Do produkcji osłon często używa się wikliny, bambusa czy drewna, co świetnie komponuje się z roślinnością. Osłony dostępne są w różnych kolorach, rozmiarach i wzorach. Poprawiają one jakość estetyczną balkonu, dzięki czemu nasz balkon wygląda jak mały, śliczny pokoik. W dzisiejszych czasach estetyka jest bardzo ważna, a na dobrze urządzony balkon miło spojrzeć.

Zabezpieczenie przed tragedią

Osłony balkonowe pełnią też funkcję zabezpieczającą. Balkony są dużym zagrożeniem szczególnie dla małych dzieci, które z ciekawości lubią się przez nie wychylać. Dzięki osłonom nie dojdzie do tragedii, a nasze dzieci będą bardziej bezpieczne. Jak powszechnie wiadomo wyrzucanie rzeczy przez balkon daje dzieciakom dużo frajdy. Dzięki osłonom balkonowym nie zniszczą już żadnego pilota, telefonu czy zabawek, co jest też dobrym rozwiązaniem ze względu na przechodniów. Dzięki osłonom bezpieczniejsze będą też nasze zwierzęta. Podobnie jak małe dzieci mogą one wypaść przez balkon. Z pewnością jest to argument przemawiający za tym aby zamontować osłony na swoim balkonie, gdyż utrata ukochanego pupila może być dla właściciela ogromną tragedią. Niewiele zwierząt ma szanse przeżyć taki upadek. Warto więc pomyśleć zarówno o dzieciach jak i zwierzętach i zastanowić się nad zamontowaniem osłon balkonowych.

Ciekawe przykłady osłon balkonowych możemy obejrzeć tutaj http://ogrodolandia.pl/oslony-balkonowe. To od nas oczywiście będzie ostatecznie zależeć, jaką funkcję ma spełniać osłona balkonowa, którą zdecydujemy się zamontować na własnym tarasie lub balkonie.

Zadanie osłon balkonowych
Zadanie zasłon balkonowych