Klimas

Klimas Wkręt-met partnerem akcji edukacyjnej Dobry Montaż

Wysokiej jakości produkty, ich odpowiedni dobór oraz umiejętności montażysty – tylko połączenie tych wszystkich elementów daje gwarancję, że całość montażu będzie spełniać swoją funkcję, służąc użytkownikom przez lata. Taka zasada przyświeca akcji edukacyjnej Dobry Montaż, organizowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi, której partnerem od kilu lat jestfirma Klimas Wkręt-met.

Dobry Montaż to akcja edukacyjna, prowadzona od 2014 r., wspierana przez czołowe firmy z branży stolarki otworowej. Poprzez różnorodne działania Dobry Montaż propaguje znaczenie fachowej instalacji bram, okien, drzwi, osłon i innych tego typu rozwiązań. Celem akcji jest szkoleniewykonawców w zakresie dobrego montażu wyrobów stolarki  otworowej. Akcję już po raz kolejny wspiera firma Klimas Wkręt-met.

Od blisko trzydziestu lat wytwarzamy produkty przeznaczone dla rynku budowlanego, w tym m.in. do stolarki budowalnej. Są to zarówno rozwiązania wykorzystywane przy produkcji okien, drzwi czy bram, ale także  produkty związane stricte z montażem stolarki otworowej.Jako czołowy producent technik zamocowań w Polsce oraz członek Związku Polskie Okna i Drzwi,z dużym zaangażowaniem uczestniczymy w projektach, których celem jest  zwiększanie świadomości dobrych praktyk montażu. Dzięki takim akcjom staramy się dostarczać wiedzę w zakresie eliminacji błędów montażowych. Jednocześnie zachęcamy firmy montażowe do ciągłej aktualizacji wiedzy na temat nowoczesnych technik zamocowań – mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu w Klimas Wkręt-met.

Dobór technik zamocowań

Montaż stolarki budowlanej wymaga wiedzy o danym produkcie, umiejętności praktycznych, ale także doboru odpowiednich akcesoriów montażowych, w tym łączników. W tym zakresie, w zależności od podłoża oraz typu montażu, marka Klimas Wkręt-met oferuje rozwiązania, które ułatwiają i usprawniają montaż, zachowując parametry produktu. Wśród produkowanych łączników znajdziemy m.in. hartowane wkręty samogwintujące WHO/WHOW z łbem stożkowym lub walcowym i gniazdem TX oraz kołki ramowe KPS-FAST 8S z wkrętem z łbem stożkowym, służące do montażu różnych rodzajów stolarkiw takich podłożach jak: beton, beton komórkowy, cegła pełna, cegła ceramiczna perforowana.

Dobre praktyki

Sama znajomość produktu może uśpić czujność montażysty, dlatego warto wiedzieć jak uniknąć błędów, które obniżają trwałość i bezpieczeństwo montażu. Podstawą jestdobór prawidłowej średnicy wiertła, a także wyczyszczenie otworu po jego wywierceniu. Dzięki zachowaniu tych zasad, montażysta nie będzie miał problemu z osadzeniem koszulki w otworze. Podobnie jest z głębokością otworu, która powinna być – zgodnie z aprobatą techniczną – minimalnie 10 mm głębsza od głębokości osadzenia koszulki lub kotwy. Równie ważne jest zachowanie minimalnych odległości między łącznikami oraz między łącznikami a krawędziami.

Mobilna Strefa Montażu

Oprócz udziału w akcjach takich jak Dobry Montaż, firma Klimas Wkręt-met wprowadza własne inicjatywy szkoleniowe, skierowane do wykonawców. We wrześniu ruszyła Mobilna Strefa Montażu -część szerszego projektu edukacyjnego firmy, który będzie realizowany pod nazwą zamocowani.pl. Samochód szkoleniowy docierana wiele branżowych eventów na terenie całej Polski, gdzie prezentuje najważniejsze rozwiązania montażowe firmy.Poza cyklem mobilnych szkoleń, projekt przewiduje udostępnianie uczestnikom atrakcyjnych materiałów filmowych, graficznych i tekstowych, z których będą mogli czerpać wiedzę na temat wszechstronnego wykorzystania produktów marki Klimas Wkręt-met.

 

KLIMAS WKRĘT-MET to wiodący, polski producent najwyższej jakości technik zamocowań. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne – w Kuźnicy Kiedrzyńskiej i Wanatach k. Częstochowy, wyposażone w najbardziej innowacyjną w Europie halę wtryskarek, magazyn centralny, a także zaawansowane laboratorium. Wkrótce Klimas Wkręt-met uruchomi kolejne zakłady produkcyjne, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i aplikacji będą przygotowane na założenia Przemysłu 4.0.

Firma systematycznie rozwija się na rynku krajowym i eksportowym, obecnie jej wyroby docierają do ponad 60 państw na świecie.

Dzięki doświadczeniu wysokiej klasy specjalistów, współpracy z producentami różnych branż, nowym inwestycjom oraz dialogowi z klientami, marka Klimas Wkręt-met od prawie 30 lat jest synonimem najwyższej jakości wyrobów, stosowanych w branży budowlanej.

https://www.wkret-met.com