wybor lozka

Łóżka – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór łóżek w różnych rozmiarach, kolorach i stylach. Wśród najchętniej kupowanych są modele tapicerowane z zagłówkami. Nie mniej popularne są także klasyczne drewniane meble, które stawiają na estetyczny minimalizm. Na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Jakie łóżka wybrać do sypialni?

Wybierając łóżka w Białymstoku należy na początek zwrócić uwagę na ich styl. Obecnie najpopularniejsze są rozwiązania ramowe. Składają się osobno ze stelaża, ramy oraz dokupowanego osobno materaca. Wśród tych typów łóżek znajdziemy modele tapicerowane i drewniane. Wybór konkretnego rodzaju zależy w głównej mierze od preferencji i chęci wpasowania mebla w określony styl sypialni.

Łóżka drewniane to klasyczny wybór, który doskonale pasuje zarówno do tradycyjnych wnętrz, jak i tych nowoczesnych. Ich ogromną zaletą jest maturalny wygląd, który świetnie komponuje się z podobnym stylem mebli. Wybierając produkt wykonany z wysokogatunkowego drewna można mieć pewność, że zachowa swoje właściwości użytkowe przez bardzo długie lata.

Największą popularnością cieszą się łóżka tapicerowane. Doskonale nadają się do sypialni urządzonych w ekstrawaganckim stylu. Na rynku dostępna jest bogata oferta tkanin obiciowych, więc z łatwością można taki mebel dopasować do praktycznie każdego wnętrza. Wybierając model, który z prostymi, klasycznymi zagłówkami można takie łóżko idealnie wpasować nawet do minimalistycznych sypialni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka?

Wybierając konkretne łóżko należy zwrócić uwagę zwłaszcza na jego szerokość. Wielkość powinna być w pełni dopasowana do naszych konkretnych potrzeb. Niebagatelne znaczenie ma także wysokość łóżka. Im wyższe tym łatwiej z niego wstawać. Warto także wybrać model z obszernym pojemnikiem na pościel.

Kluczową rolę w komforcie odgrywa dobry materac. Warto poświęcić dłuższą chwilę i dobrać jego twardość do własnych potrzeb. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza materace kieszonkowe, które cechują się równomiernym uginaniem pod ciężarem ciała.