jakie lustra do lazienki

Lustra na wymiar czy gotowe – jakie sprawdzą się w łazience?

Lustra na wymiar są często najlepszym rozwiązaniem do łazienek, gdyż można je dostosować do dokładnych wymiarów i stylu pomieszczenia. Nie oznacza to wcale, że należy całkowicie zapomnieć z gotowych rozwiązań dostępnych w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Lustro na wymiar czy gotowe – które okaże się lepsze?

Lustra na wymiar – jaka jest ich przewaga nad gotowymi rozwiązaniami?

Jeśli chodzi o lustra na wymiar, są one dopasowane do dokładnych wymiarów pomieszczenia i są montowane przez szklarza. Lustra na zamówienie są często lepszym rozwiązaniem. Dzieje się tak dlatego, że łazienki mają zazwyczaj dziwne kształty i rozmiary, a tego typu rozwiązania mogą być idealnie do nich dopasowane. Ponadto lustra na zamówienie mogą być zaprojektowane tak, by odpowiadały stylowi łazienki. Wśród tych opcji znajduje się między innymi zwierciadło osadzone w płytkach. Jest to świetny sposób na stworzenie unikalnego wystroju, który pasuje do stylu łazienki. Płytki są montowane przez glazurnika, a lustro jest w nich osadzone przez szklarza. Jest to droższa opcja niż gotowe rozwiązania, ale może być warta uwagi ze względu na unikalny efekt, jaki pozwala uzyskać. Wiele osób, przystępując do aranżacji swojej domowej przestrzeni, decyduje się wydać większe środki, żeby tylko uzyskać upragniony rezultat. 

Lustra gotowe – dla kogo mogą okazać się odpowiednim wyborem?

Lustra w Warszawie dostępne od ręki występują w różnych rozmiarach, kształtach i stylach. Można nabyć je od razu i natychmiast po zakupie powiesić w wybranym miejscu – w łazience nad umywalką, w przedpokoju nad szafką na buty czy w sypialni przy łóżku. Gotowe lustra są zwykle tańszą opcją niż warianty na indywidualne zamówienie. Nie wymagają też obecności szklarza w domu – użytkownik sam poradzi sobie z ich montażem. Mogą być retro, tradycyjne, nowoczesne, ale też utrzymane w stylistyce boho scandi czy japandi. Łatwo dobrać je do własnych preferencji i innych elementów pomieszczenia. Ze stosowaniem gotowych sklepowych luster wiąże się szereg korzyści, o których nie należy zapominać.