Meble systemowe – jak ustawić w pokoju dziennym?

Meble systemowe, zwane też modułowymi, to popularna alternatywa dla znacznie droższych mebli na wymiar. Umożliwiają tworzenie dowolnych konfiguracji, dzięki czemu są praktyczne, funkcjonalne i do tego stylowe. A jak je dobrać do pokoju dziennego?

Meble systemowe – co to jest?

Jak już zostało to we wstępie wspomniane, meble systemowe umożliwiają tworzenie dowolnych konfiguracji mebli, a także ich przestawianie bez konieczności przearanżowania całego układu. Co to oznacza?

Meble modułowe wyróżnia to, że dostępne są w różnych wariantach wymiarów. W ramach jednej kolekcji, o jednolitej stylistyce, tak projektowane są poszczególne elementy, aby do siebie idealnie pasowały. Przykładowo, szafki czy komody mogą występować w dwóch, trzech wersjach pod względem rozmiaru, dzięki czemu ich dopasowanie do pomieszczenia nie jest trudne.

Co więcej, taki gotowy zestaw mebli systemowych dobierasz samodzielnie. Wtedy możesz w pełni wykorzystać ich potencjał i zakupić tylko to, co w praktyce będzie Ci pasować. Co więcej, nie musisz od razu wybierać całego wyposażenia, ponieważ meble modułowe umożliwiają ich dalszą rozbudowę o kolejne elementy.

Jak wybrać meble modułowe do salonu?

Meble na wymiar, choć dają wiele możliwości aranżacyjnych, często są zbyt kosztowne. Natomiast wybór gotowych zestawów meblowych zwykle jest ograniczony, niektóre z ich elementów mogą nie pasować. Dlatego dobrym rozwiązaniem do salonu jest zakup mebli modułowych. A jak je dobrać?

Na początku warto dokładnie rozrysować pomieszczenie oraz ocenić, jaki powinno mieć układ. Następnie należy przejrzeć te kolekcje mebli, których stylistyka Ci odpowiada i w ich ramach szukać tego, czego potrzebujesz, sprawdzając jednocześnie dostępne wymiary. Meble systemowe do pokoju dziennego dobierz w sklepie MebleWersal.pl, tam jest bardzo duży wybór różnych kolekcji w stylu skandynawskim, industrialnym, klasycznym czy nowoczesnym.

Samo ustawianie jest już bardzo proste, ponieważ meble systemowe są tak konstruowane, aby można je było swobodnie przestawiać lub dostawiać do nich kolejne elementy. Dzięki nim można również w prosty sposób całkowicie zmienić aranżację wnętrza, gdy obecna już Ci się znudzi.

Zalety mebli systemowych

Zaletą mebli systemowych, o której mówi się najczęściej, jest ich niska cena, szczególnie w porównaniu z meblami na wymiar. Ponadto są one funkcjonalne, pozwalają na wykorzystanie w pełni dostępnej przestrzeni. Co więcej, to nowoczesna alternatywa dla meblościanek. Dlaczego? Ponieważ meble modułowe są tak samo pojemne, a jednocześnie nie „zagracają” przestrzeni, sprawiają „lżejsze” wrażenie.

Jest to również jedno z najlepszych rozwiązań w przypadku nieustawnych salonów, np. takich, które są długie, lecz wąskie lub posiadają wiele skosów. Dzięki nim można też w prosty sposób zaprojektować salon, który pełni jednocześnie funkcję strategicznego pokoju przechodniego.

Jest to również bardzo uniwersalne rozwiązanie, ponieważ meble te są tak wykonane, aby można je było ustawiać je w dowolną stronę, w różnej kolejności. Możesz więc ponieść wodze fantazji i nie musisz trzymać się sztywnych reguł wyznaczonych przez producentów. Ponadto w ten sposób zaprojektujesz zarówno nieduże mieszkanie w bloku, jak i przestrzenny, komfortowy domek jednorodzinny.