somfy

Nowość w ofercie Somfy – napędy do bram skrzydłowych Axovia 3S io

Firma Somfy, lider automatyki domowej wprowadziła do oferty produktowej zaawansowaną wersję napędów Axovia do bram skrzydłowych. Seria 3S io to połączenie najlepszych cech zestawu napędowego sterowanego przez internet, który dodatkowo wyróżnia się swoim designem.

Ile czasu potrzeba, żeby otworzyć lub zamknąć bramę skrzydłową? Z napędem Axovia 3S io może to być nawet 10 sekund. To obecnie jeden z najszybszych napędów dostępnych na rynku. Równie ważną zaletą produktu Somfy jest ergonomia. Idąc pieszo lub jadąc rowerem możemy wybrać opcję częściowego otwarcia. To nie tylko komfort i wygoda, ale również optymalne wykorzystanie energii elektrycznej i obniżenie kosztów ogrodzenia, gdyż możemy zrezygnować z montażu tradycyjnej furtki. Tę rolę przejmiebrama.

Somfy stawia na… szybkość w technologii io-homecontrol®

Brama wjazdowa z napędem Axovia 3S io to brama w wersji smart!Oprócz obsługi pilotami,możemy sterować niązdalnie przez internet – czyli za pomocą smartfonu z dowolnego miejsca. Wystarczy zastosować jedną z central sterujących:TaHoma® Premium lub Connexoon Access, aby jednym kliknięciem w aplikacji sprawdzić status swojej bramy. Możemy planować dowolne scenariusze, z kolei funkcja geolokalizacji dostępna dla użytkowników centrali Connexoon otworzy wjazd na posesję automatyczniew ustalonej wcześniej odległości, gdy zbliżymysię do domu.Niewątpliwą zaletą napędów do bram działających w technologii io-homecontrol® są powiadomienia w czasie rzeczywistym o bieżącym położeniu urządzeń. Otrzymamy je np. bezpośrednio na naszego smartfona, gdy z poziomu aplikacji otworzymy lub zamkniemy bramę z napędem w technologii io.

… na design

Nowy model napędów Axovia 3S iowprowadził wzornictwo na kolejny poziom. Design jest jednym z głównych czynników naszych decyzji zakupowych. Dotyczy to zwłaszcza produktów eksponowanych, które stają się częścią naszego otoczenia, tak jak napędy do bram, widoczne po zamontowaniu. Bez względu na to, czy projektujemy obudowę napędu, czy inne urządzenia do sterowania domem,ich design jest zawsze odbiciem technologii, którą skrywa wnętrze – mówi Daniel Kwapich, sales managerSomfy Polska. –W przypadku napędu Axovia 3S iomówimy o urządzeniu przeznaczonym do profesjonalnego montażu. Aplikacja Fix&Go znacznie skraca pierwszy etap instalacji, czyli właściwy dobór napędu do wymiarów słupka – korzystając z niej przed montażem można szybko sprawdzić, czy Axovia 3S io sprawdzi się w danym projekcie. Niemal niewidoczne okablowanie, wbudowane w ramionach ograniczniki otwarcia to kolejne zalety produktu Somfy. Wszystko zamknięte w eleganckim etui czyliestetycznej obudowie, która spełniatakże wysokie wymagania materiałowe.

…niezawodność i bezpieczeństwo

Za nowoczesną technologią stoją jeszcze lepsze parametry techniczne napędu, wpływające na niezawodne, a przede wszystkim jego bezpieczne działanie. Axovia 3S io  posiada funkcje soft startu i stopu, które wydłużają okres użytkowania bramy. Dzięki zmniejszeniu prędkości w początkowej oraz w ostatniej fazie pracy, unikamy szarpnięć, a brama pracuje płynnie i cicho. Zintegrowana detekcja przeszkód wykryje obiekty znajdujące się w świetle przejazdu. W momencie wykrycia jakiejkolwiek przeszkody napęd  zatrzyma bramę i zmieni kierunek jej ruchu. Funkcja odblokowania awaryjnego umożliwi otwieranie i zamykanie bramy ręcznie w przypadku braku zasilania.

Nowa Axovia 3S io dostępna jest w sieci sprzedaży Somfy w całym kraju:

https://www.somfy.pl/kim-jestesmy/nasza-siec

SOMFY – to światowy lider w zakresie systemów inteligentnego sterowania i automatyki do rolet, bram i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje rozwiązania, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things). Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne „domy inteligentne”. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników.

Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje 160 oddziałów w 60 krajach na całym świecie, zatrudniając 8000 pracowników.

W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała,należąca do grupy Somfy, fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

 

www.somfy.pl