Salon w stylu Art Deco

Salon w stylu art déco – jakie wybrać stoły?

Art déco jest stylem, który na stałe wpisał się do kanonu światowego wzornictwa – jest to jeden z nielicznych stylów, które tak bardzo pasują do aranżacji salonu. Meble art déco do dziś zachwycają swym eklektyzmem i sposobem, w jaki łączą to, co tradycyjne z tym, co nowoczesne.

Nazwa tego szlachetnego stylu wzięła swój początek od wydarzenia z roku 1925 w Paryżu – wystawy Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa. Wystawa wywołała niemały zamęt w sposobie postrzegania dzieł użytkowych – zaczęły one stanowić spójną całość estetyczno – praktyczną. Był to zarazem początek wzornictwa przemysłowego na szeroką skalę i świadome traktowanie dzieła jako użytecznego dodatku do przestrzeni życiowej.

Aby podkreślić styl art déco w salonie, warto skupić się na wyposażeniu i różnego rodzaju dodatkach. Integralnym elementem każdego pokoju gościnnego jest stolik albo ława, jako miejsce spotkania, wspólnych posiłków oraz imprez. Stoły do salonu art déco są jego wizytówką, a wśród licznych propozycji i wielu opcji dostępnych na rynku warto wybrać model z myślą o naszych szczególnych potrzebach.

Art déco, czyli jaki?

Dla laika nazwa art déco niewiele mówi, ale warto przed zakupem stołu przyjrzeć się wyznacznikom tego stylu, aby móc ocenić, czy będzie on dobrym dodatkiem do naszego domu. Art déco charakteryzuje swoista kanciastość formy, ale też – w przypadku stołów do salonu sprawdzą się owalne blaty z drewna, politurowane lub lakierowane. Są one świetnym uzupełnieniem tapicerowanych, pikowanych sof czy foteli. Jeśli cenimy nowoczesne rozwiązania, warto zainwestować w modele z płyty w okleinie, a wśród dostępnych wariantów prześledźmy też modele w stylu klasycznym i retro, co zwiększy nam możliwości wyboru interesującego stołu.

Styl ten postrzegany jest też jako synonim luksusu i elegancji. W sąsiedztwie stołów art déco, w miejsce zwykłych krzeseł można ustawić skórzane kanapy lub rozłożyste siedziska oraz fotele, które podkreślą unikatowy charakter naszej przestrzeni.