Sprzęty i inspiracje, które sprawdzą się w niewielkim mieszkaniu

Małe mieszkania wymagają więcej wysiłku w trakcie ich aranżowania. Przy wybieraniu mebli oraz innych sprzętów trzeba się wykazać umiarem i sprytem. Jak na niewielkiej liczbie metrów kwadratowych zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy? Sprawdź!

Inspiracje dla fanów muzyki

Nie wyobrażasz sobie życia bez muzyki? Spokojnie, nie musisz martwić się o to, jak zmieścisz duże kolumny. Świetną alternatywą dla tradycyjnych sprzętów audio są bezprzewodowe głośniki. Możesz je połączyć z dowolnym komputerem, telefonem czy tabletem poprzez bluetooth. Tego rodzaju sprzęt wyróżnia się nie tylko atrakcyjną ceną, ale także mobilnością. Bezprzewodowy głośnik bez problemu będziesz mógł zabrać także na wycieczkę lub piknik.

Bezproblemowe odkurzanie

W małym mieszkaniu każdy centymetr powinien być rozsądnie zagospodarowany. Warto pamiętać, że nie tylko podłoga, ale także ściany to powierzchnia, którą można z powodzeniem wykorzystywać. Odkurzacz to coś, bez czego trudno się obejść, jednak przechowywanie tradycyjnych modeli z długimi rurami może być uciążliwe. Rozwiązaniem idealnym jest pionowy odkurzacz bezprzewodowy. Dlaczego? Po pierwsze, w trakcie sprzątania nie trzeba potykać się o kabel. Po drugie, po skończonej pracy wystarczy odłożyć urządzenia na specjalną stację ładującą. Decydując się na konkretny model, warto przy okazji zwrócić uwagę na to, czy posiada on dodatkowe końcówki do trudno dostępnych miejsc oraz system czyszczenia na mokro. Dzięki tym udogodnieniom szybko i łatwo odświeżysz całe mieszkanie.

Pożegnaj się z suszarką na pranie

Każdy, kto żyje na niewielkiej liczbie metrów kwadratowych wie, jak uciążliwa potrafi być stojąca w przejściu suszarka na pranie. Nie dość, że znacząco zmniejsza wolną przestrzeń, to jeszcze nie należy do najestetyczniejszych elementów wystroju. Problem schnących przez długie godziny ubrań rozwiązują nowoczesne pralko-suszarki. Ten sprzęt to prawdziwe wybawienie dla każdego, kto ceni sobie wygodę. Wystarczy wrzucić ubrania do bębna, a urządzenie wypierze oraz wysuszy zawartość. Najnowsze modele mają także programy powodujące mniej zagnieceń. Dzięki takiej inwestycji będziesz mógł chować ubrania z pralki prosto do szafy.

Inspiracje na domowe kino

Jesteś fanem filmów i nie wyobrażasz sobie życia bez kina domowego? Tradycyjne telewizory potrafią przytłoczyć swoim rozmiarem niewielkie pomieszczenie. Jeżeli zależy Ci na oglądaniu ulubionych bohaterów na dużym ekranie, koniecznie rozważ zamontowanie projektora oraz wysuwanego ekranu. Po seansie ekran schowa się pod sufitem, nie zajmując już więcej miejsca.