dzieciece tapety

Tapety dziecięce- Jaką rolę mogą pełnić we wnętrzu?

Tapeta jest bardzo wdzięcznym materiałem dekoracyjnym, pozwalającym na stworzenie niezwykle efektownych kompozycji. Dzięki niej wnętrza nabierają ciekawego charakteru i przytulności, co jest szczególnie ważne, kiedy mamy do czynienia z pokojem dziecięcym. Rodzice, mając przed sobą ogromny wybór przepięknych tapet dziecięcych, często nie wiedzą, czym się kierować przy wyborze wzoru idealnego. Podpowiadamy zatem, jaką rolę może pełnić tapeta w pokoju dla dziecka.

Tapety dziecięce – neutralnie i stylowo

dzieciece tapety

Wielu rodziców unika dekorowania i urządzania pokoju dziecięcego w bardzo infantylnym stylu. Jest to myślenie długoterminowe, które pozwala uniknąć konieczności remontu i przemeblowania, kiedy dziecko w wieku szkolnym staje się małym dorosłym i żąda wprowadzenia odpowiednich zmian w swoim pokoju. Dobrym rozwiązaniem w przypadku dekorowania takiego wnętrza jest trzymanie się tych samych zasad, jakich przestrzegamy podczas urządzania pozostałych pomieszczeń w swoim domu. Najbardziej uniwersalne będą zatem tapety jasne w neutralnych kolorach oraz o regularnym wzorze. Do tej grupy należą m.in. wyjątkowo popularne tapety w kropki https://4wall.pl/77_tapety-w-kropki. Tak udekorowany pokoik będzie przytulny i ciepły, a jednocześnie pozwoli na długo zaspokoić potrzeby małego, lecz stale rozwijającego się człowieka.

Tapety dziecięce – kreatywnie i z pomysłem

tapety dzieciece

Szeroki wybór tapet dziecięcych https://4wall.pl/26_tapety-do-pokoju-dziecka może zawrócić w głowie niejednemu rodzicowi. Na rynku dostępne są bowiem warianty zarówno pastelowe i stonowane, jak i niezwykle wzorzyste i mocno nasycone kolorami. Po tapetach mogą wędrować zwierzęta, a także latać balony. Znajdziemy na nich również tańczące księżniczki, galopujące jednorożce lub rakiety w przestrzeniach kosmicznych. Takie obrazy, które towarzyszą dziecku na co dzień to bardzo intensywny bodziec poruszający wyobraźnię i kreatywność. Dzięki nim maluch nigdy nie czuje się samotnie we własnych czterech kątach i znacznie chętniej spędza czas w swoim pokoju. Jednocześnie tapeta wyrażająca upodobania i zainteresowania malucha to również powód do dumy, który budzi w nim chęć do zapraszania gości i dzielenia się swoją przestrzenią z rówieśnikami.

Tapeta jako sposób wydzielania przestrzeni

tapeta we wzorki

Wzorzyste tapety doskonale sprawdzają się w roli tworzenia optycznych podziałów otwartej przestrzeni. Używamy ich w ten sposób do oddzielania od siebie kuchni i salonu w pomieszczeniu typu open-space, a także do wydzielania funkcjonalnych stref, takich jak kącik czytelniczy czy wypoczynkowy. Równie dobrze tapeta sprawdzi się jako element dekoracyjny, służący do oddzielenia przestrzeni służącej do snu, nauki czy zabawy. Na ścianie za łóżkiem można umieścić tapetę w gwiazdki, które kojarzą się dziecku z nocą i układaniem się do snu. Za biurkiem doskonale sprawdzi się z kolei tapeta w literki, utrzymana w pastelowej, nierozpraszającej i niedekoncentrującej, a jednocześnie energizującej kolorystyce. Przy kąciku do zabawy można całkowicie popuścić wodze fantazji, sięgając po najbarwniejsze i najintensywniejsze wzory tapet. Jednak uwaga – decydując się na wydzielanie strefy za pomocą tapety pamiętamy, że aby uniknąć efektu przepychu, w jednym pokoju możemy zaakcentować tylko jedną z nich.