Trawniki w rolkach – o czym mowa w praktyce?

Trawniki w rolkach to nowoczesny i bardzo efektywny sposób na posiadanie trawnika. To alternatywa siania trawy i oczekiwania przez kilka miesięcy, aż wzrośnie bujna i gęsta, pozwalająca na szybkie zobaczenie efektu. Trawę w rolkach można rozkładać wokół prywatnych posesji, ale także wokół firm i zakładów przemysłowych. 

Czym jest trawnik w rolce?

Trawnik w rolce może się kojarzyć z kreskówkami, w których rysunkowe postacie  kilkoma ruchami są w stanie zwijać i rozwijać jakieś podłoże. Trawnik w rolkach działa na podobnych zasadach, chociaż wymaga większej delikatności w trakcie składania i rozkładania.

Proces powstawania trawy w rolkach jest dość prosty. Na plantacjach wykwalifikowani pracownicy hodują bujną i gęstą trawę różnych gatunków, a następnie zgodnie z zamówieniem klienta, wycinają z niej połacie trawy i przewożą na miejsce docelowe. Wycinanie odbywa się przy pomocy specjalnego kombajnu. Trawniki w rolkach w Warszawie zrewolucjonizowały proces zakładania trawników i wzbogacania działek o roślinność.

Jak zakładać trawnik korzystając z gotowych rolek?

Roki z trawy dowożone są na zlecenie klienta prosto z plantacji i niemal od razu rozkładane są na wybranej połaci terenu. Jeśli pracownicy zauważą, że ziemia przeznaczona na podłoże jest kiepskiej jakości, najpierw stworzą dodatkową odżywczą warstwę ziemi. Kiedy podłoże jest już odpowiednio przygotowane, ekipa techniczna ściśle układa przy sobie kolejne elementy trawnika, a następnie sowicie je podlewa. Przez kilka następnych dni i tygodni następuje proces ukorzeniania się trawy w nowym miejscu. Trawniki w Warszawie położone z rolki już od pierwszego dnia wspaniale się prezentują.

Co jeszcze warto wiedzieć o trawnikach w rolkach?

Trawnik w rolkach rozwija się nie tylko przy prywatnych posesjach, ale także na stadionach sportowych czy miejscach treningów na trawie. Kupując trawę w rolce, od razu można zobaczyć jakiego efektu można się spodziewać, sprawdzić jej wytrzymałość czy odcień.