Wyspa kuchenna-jak ją urządzić?

Tagi

kuchenna, wyspa
Wyspa kuchenna-jak ją urządzić?

Wyspa kuchenna to dzisiaj symbol nowoczesnej kuchni.
wyspa kuchennaO wyspie kuchennej można by rozmawiać godzinami, prawie każdy projekt kuchni zawiera możliwość realizacji wyspy kuchennej. Można ją wstawić zarówno do dużej kuchni jak i bardzo małej. W małej kuchni wyspa kuchenna jest wręcz błogosławieństwem, ponieważ może zastąpić nam stół, przy niej zjemy posiłki, da nam też dodatkowe miejsce do przechowywania talerzy, garnków, sztućców i inny urządzeń niezbędnych w kuchni.
wyspa kuchenna w strarym styluWiele osób urządzając kuchnie nie wyobraża jej sobie bez wyspy, i nic dziwnego ponieważ wyspa kuchenna spełnia bardzo wiele przydatnych i pożytecznych w kuchni funkcji. Jedną z nich jest możliwość przygotowywania posiłków. Plusem takiego rozwiązania jest to, że możemy podczas gotowania rozmawiać z domownikami czy przyjaciółmi czy też przypilnować dziecko, bawiące się na podłodze w salonie. Przygotowywanie posiłków na takiej wyspie sprzyja więc zacieśnieniu więzi rodzinnych. Ułatwia też wspólne przygotowywanie jedzenia, ponieważ dostęp do wyspy kuchennej, mają wszyscy domownicy, można do niej podejść z każdej strony. Dostęp z wyspy do lodówki i kuchenki jest ułatwiony ponieważ te urządzenia znajdują się zazwyczaj bezpośrednio za wyspą, wystarczy się odwrócić i sięgnąć ręką do lodówki czy wrzucić produkty do garnka.
wyspa kuchenna jasnaNa wyspie kuchenne można zamontować zlew kuchenny i kosz na odpadki, co znacznie ułatwi przygotowywanie posiłków. Poza tym, można na wyspie postawić doniczki z ziołami, jeśli będę pod ręką w czasie gotowania, znacznie częściej będziemy ich używać, co na pewno wpłynie też na jakość i wygląd sporządzanego jedzenia. W małej kuchni wyspa kuchenna jest wręcz błogosławieństwem, ponieważ może zastąpić nam stół, przy niej zjemy posiłki, da nam tez dodatkowe miejsce do przechowywania talerzy, garnków, sztućców i inny urządzeń niezbędnych w kuchni.

Kolejną funkcją wyspy kuchennej jest możliwość gotowania. Tak, tak.. na wyspa kuchenna z  piekarnikiemwyspie kuchennej można też gotować! Można w niej zamontować płytę i piekarnik, a nad wyspą zawiesić mocowany w suficie okap kuchenny, ale to rozwiązanie trzeba przewidzieć już na etapie wykańczania mieszkania po to, aby można było podłączyć wszystkie instalacje. Wyspa na której chcemy gotować, zabiera więcej miejsca i powinna mieć co najmniej 140 cm szerokości. Aby wyspa wyglądała atrakcyjnie trzeba też pamiętać o tym, aby wszystkie instalacje pochować tak, by były niewidoczne. Można to zrobić albo dołem w podłodze albo górą w suficie podwieszanym.

wyspa kuchennaNajcudowniejszą funkcją wyspy kuchennej jest możliwość zjedzenia przy niej posiłku. Nie mówię o niedzielnych rodzinny obiadach, ale o tym, że w codziennym pośpiechu, szczególnie rano, nie ma czasu na celebrowanie śniadania, więc tak na szybko można przy niej przysiąść np. na modnych hokerach i zjeść kanapkę czy wypić poranną kawę. Wyspa świetnie też sprawdza się w przypadku spotkań towarzyskich przy winku. W małej kuchni, jeśli nie mamy miejsca na stół, wyspa może pełnić jego funkcję.

Wyspa kuchenna ma też znaczenie porządkowe. Można w niej zainstalować zmywarkę, tak, że zaraz po opłukaniu naczyń, można je do niej wstawić. Obok zmywarki, można wstawić kosz na śmieci. Urządzając wyspę, można zrobić dodatkowe półki i szafki do przechowywania, środków czystości, ręczników papierowych, ściereczek i innych przydatnych w kuchni rzeczy.

a… jeszcze jedna funkcja, o której głośno było na jednym z forów, to taka, że wyspa kuchenna może rozbudzić erotyczne fantazje, nawet u najbardziej powściągliwych osóbJ

Jeśli wykorzystujesz wyspę kuchenną do innych celów niż te, które wymieniłam to napisz proszę o nich w komentarzu.

Na pewno spodoba Ci się także:

Stylowe projekty kuchni

Ciekawe projekty kuchni

Projekty kuchni dla osób starszych

Pozdrawiam

Ania

Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Jeden komentarz do “Wyspa kuchenna-jak ją urządzić?”


Skomentuj

Prawa autorskie © 2014 WNĘTRZATOR. Zaprojektowane przez Wefunction. Zaprojektowane przez Woo Themes