Deszczownica czy zwykły prysznic – wady i zalety rozwiązań

Nowoczesne kabiny prysznicowe coraz częściej wykorzystują innowacyjne rozwiązania. Tradycyjna słuchawka prysznicowa zostaje zastąpiona nowoczesną deszczownicą, dającą nie tylko możliwość codziennej pielęgnacji ciała, ale również zwiększa przyjemność kąpieli. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zarówno nowoczesna deszczownica, jak i klasyczna słuchawka prysznicowa mają zarówno swoje zalety, jak i wady.

Co warto wiedzieć o deszczownicy prysznicowej?

Deszczownica pod wieloma względami przypomina klasyczną słuchawkę, z tą jednak różnicą, że jej powierzchnia jest nieco większa, a woda bardziej rozproszona, co przekłada się na zwiększony komfort kąpieli. Choć deszczownica dostępna jest w wielu różnych wielkościach i kształtach, to jednak w większości przypadków najlepiej będzie się sprawdzała ta prostokątna lub okrągła. Deszczownice najczęściej dzieli się, mając na uwadze sposób ich montażu. Jednym z najpopularniejszych modeli jest deszczownica sufitowa.

Co warto wiedzieć o klasycznej słuchawce prysznicowej?

Tradycyjna słuchawka prysznicowa to rozwiązanie goszczące w łazienkach już od wielu lat. Słuchawka jest mniejsza od deszczownicy, również strumień wody jest tu znacznie słabszy. Klasyczne słuchawki mają okrągły kształt, choć na rynku coraz częściej można zaleźć również bardziej fantazyjne projekty, które będą się sprawdzały szczególnie dobrze w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie.

Zalety i wady deszczownicy

Użytkowanie deszczownicy ma wiele zalet, przy czym jedną z najważniejszych jest komfort w czasie kąpieli. Dzięki temu, że nie ma potrzeby trzymania jej w rękach, można swobodnie sięgać po kosmetyki czy wykonywać bez przeszkód w czasie kąpieli różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne na ciało. Wielu użytkowników deszczownicy podkreśla, że jej użytkowanie jest znacznie przyjemniejsze niż klasycznej słuchawki prysznicowej. Deszczownica nie jest pozbawiona wad. W tym przypadku to przede wszystkim brak możliwości regulacji kierunku strumienia oraz duże zużycie wody. Deszczownica Grohe montowana jest na stałe, więc nie można jej przenosić, co także stanowi pewien mankament.

Zalety i wady słuchawki prysznicowej

Jedną z najważniejszych zalet słuchawki prysznicowej jest to, że można swobodnie kierować jej strumień w pożądanym kierunku. Modele z możliwością regulacji wysokości będą niezastąpione w użytkowaniu w domach, gdzie mieszkają małe dzieci. W tym przypadku atutem jest także cena. Słuchawki prysznicowe są zdecydowanie tańsze niż deszczownice.

A wady? To przede wszystkim komfort użytkowania (w czasie kąpieli trzeba trzymać słuchawkę) oraz słaby strumień wody (w porównaniu do deszczownicy). Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się postawić na deszczownicę, czy klasyczną słuchawkę prysznicową, warto sprawdzić ofertę na stronie https://arenalazienek.pl/pl/c/Komplety-prysznicowe-z-bateria/330.