wokol domu

Aranżujemy nowoczesne otoczenie domu. O co warto zadbać?

Otoczenie nowoczesnego domu może być naprawdę różnorodne i sprawić, że całość aranżacji będzie niezwykle estetyczna i funkcjonalna. Kostka brukowa, płyty betonowe, galanteria, a także roślinność, oświetlenie, architektura ogrodowa – na to wszystko trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Otoczenie domu ma taki sam wpływ na jego użytkowanie, jak wszystko, co znajduje się wewnątrz, w pomieszczeniach, w których na co dzień funkcjonujemy. O wiele przyjemniejszy jest dom, który ma wykonaną estetyczną i ciągłą elewację, zrobiony podjazd oraz wszystkie ścieżki komunikacyjne, zaaranżowany ogród, funkcjonalne ogrodzenie oraz odpowiedniej jakości roślinność.

Aby taki efekt osiągnąć, zwłaszcza przy nowoczesnym domu zdecydowanie warto po pierwsze posiadać pomysł, po drugie odpowiedni projekt, po trzecie zastosować odpowiednie materiały. Nie bez znaczenia jest również to, z jakimi ekipami współpracujemy (w przypadku, gdy nie aranżujemy otoczenia domu metodą gospodarczą).

Nowoczesne otoczenie – nowoczesny podjazd

Kostka brukowa to zdecydowanie ten materiał, który można i należy wykorzystać do aranżacji podjazdu, a także innych przestrzeni – ścieżek komunikacyjnych, otoczki dookoła domu, tarasu na gruncie, miejsca pod altanę. Do nowoczesnej aranżacji, np. z białą fasadą i antracytowym dachem zdecydowanie pasuje szara, czarna lub antracytowa kostka, płyty, a także galanteria betonowa. Na szczęście producenci oraz dystrybutorzy, jak  http://brukland-kostka.pl oferują rozwiązania w różnorodnej kolorystyce, rozmiarze, wzornictwie lica.

Zobacz także: http://seolutions.pl/czy-warto-ukladac-kostke-brukowa-samemu/

Wykorzystanie kamienia

Kamień to niezwykle powszechny oraz naturalny materiał dekoracyjny. Można go wykorzystać naprawdę w różnorodny sposób, np. do dekoracji skalniaków, donic, przestrzeni w podjeździe, w ogrodzie, przy oczku wodnym. To prosta metoda, aby osiągnąć spektakularny efekt.

Architektura ogrodowa

To niezbędny element przy każdym domu. Ogród czy ogólnie otoczenie domu powinno być zdecydowanie wyposażone w altanę ogrodową, drewniany plac zabaw, ławki, drewniane kwietniki czy donice. Drewno to materiał nowoczesny, ekologiczny, naturalny, potrafiący sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Jeżeli dodamy do tego odpowiednie oświetlenie, mniejszą i większą roślinność, obecność oczka wodnego to otrzymamy otoczenie domu, które po prostu spełni nasze oczekiwania – przez wiele lat. Warto wszystko dobrze zaplanować.