Arkusze folii celulozowej – nie tylko do pakowania prezentów

Estetycznie i pięknie zapakowane bukiety. Podarunki, które delikatnie się błyszczą i wyglądają na jeszcze bardziej eleganckie, a ich kolory stają się żywsze. Z jakim produktem można liczyć na takie efekty? Z folią celulozową, czyli bardzo dobrze znanym nam celofanem.

Korzystamy z niego chętnie, gdy chcemy w ciekawy sposób zapakować prezent. Celofan jest na porządku dziennym w każdej kwiaciarni. Przyjrzyjmy się jego właściwościom, które sprawiają, że znajduje swoje zastosowanie nie tylko w pakowaniu prezentów lub bukietów.

Celofan i jego właściwości

Celofan to folia wykonana z celulozy regenerowanej. Jest to produkt elastyczny, przeważnie przezroczysty, choć na rynku znaleźć można również celofan wykonany w rozmaitych kolorach. Najczęściej wykorzystywany do pakowania prezentów, właśnie ze względu na swoją elastyczność. Nie ma znaczenia, jakiego kształtu czy wielkości jest podarunek. Wystarczy wybrać arkusz foliowy o odpowiednim rozmiarze, na przykład tutaj https://opakowania24.eu/produkty/arkusze-foliowe;42.html, dobrać do tego wstążkę, która jest niezbędna do zawiązywania, i gotowe!

Folia celulozowa jest ekologiczna, w środowisku naturalnym rozkłada się szybko – jest kompostowalna, dlatego jej zastosowanie nie wpływa negatywnie na ekologię. To atut, który jest szczególnie ważny dla przedsiębiorców zwracających coraz większą uwagę na aspekt, jaki ma wpływ na postrzeganie przez klientów.

Celofan jest bezsmakowy i bezzapachowy, a do tego przezroczysty i połyskujący z obydwu stron. Materiał ten nadaje się do zadrukowania i nanoszenia kleju. Co więcej, celofan znajduje swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym – jako jednorazowe opakowanie, które nadaje się do obróbki termicznej, na przykład poprzez parzenie i wędzenie.

Wystrój wnętrza z celofanem? Czemu nie!

Lubimy, gdy nasze domowe wnętrza są unikalne pod względem aranżacji. Coraz częściej szukamy elementów wyposażenia w małych miasteczkach, mijanych w drodze miejscowościach, niewielkich sklepikach z asortymentem, którego nie sposób znaleźć gdziekolwiek indziej. Dzięki temu możemy liczyć na unikatowość, o jaką trudno, nabywając wyposażenie w popularnych sklepach meblowych i z elementami dekoracyjnymi.

Nie musimy jednak za każdym razem zapuszczać się w odległe miasta, by uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny. W końcu mamy celofan! W ten sam sposób, w jaki pakujemy prezenty, przygotujmy wybrane dekoracje, najlepiej niewielkich rozmiarów. Ustawione na parapecie, półce z książkami lub za szklaną witryną, będą prezentować się estetycznie, a nawet elegancko, ze względu na połysk. To również niecodzienna metoda prezentowania ręcznie malowanych filiżanek, rzeźbionych ozdób i wszystkiego, co tylko przyjdzie nam do głowy. Dlaczego w celofanie? Bo przez przezroczystą folię wszystko widać, a pakowanie niczym prezent i zawiązywanie kokardkami, po prostu dodaje uroku.

Nie bójmy się najbardziej nietypowych rozwiązań. Weźmy pod uwagę, że celofan może mieć wiele zastosowań, a w domowych wnętrzach znajdzie się ich naprawdę sporo.