wiszacy fotel

Biały wiszący fotel ogrodowy – czy to dobry wybór na lato?

Każdego roku do mainstreamu przenika produkt, którym zachwycają się wszyscy miłośnicy stylizacji wnętrz i ogrodów. Przedmiot, o którym wciąż mówi się na grupach w social mediach. W tym sezonie wakacyjnym zdecydowanie są to wiszące fotele ogrodowe. Na czym polega ich fenomen? Czy rzeczywiście zakup takiego mebla ma sens?

Fotele ogrodowe wiszące – skąd wziął się ich fenomen?

Tego typu fotele, to wiszące półkule, które łączą w sobie zalety wygodnej kanapy oraz huśtawki. Zazwyczaj są one wykonane z drewna lub metalu i wyłożone miękkimi poduszkami. Nieco rzadziej możemy je spotkać w formie plecionej. Wówczas do ich produkcji wykorzystuje się mocny sznur. Choć ogromne zainteresowanie fotelami ogrodowymi wiszącymi pojawiło się u nas stosunkowo niedawno, to na rynek zostały one wprowadzone już w drugiej połowie XX wieku. Stworzył je fiński designer Earo Aarnio. Dlaczego właśnie teraz obserwujemy tak wielki boom na ten mebel?

W dobie ciągłego pośpiechu, narastającego stresu oraz pędzącego życia, marzymy o chwili dla siebie. Długie wakacje zazwyczaj nie wchodzą w grę częściej niż raz do roku. W takich sytuacjach szukamy czegoś, co pozwoli nam przynajmniej na chwilę relaksu. I właśnie to dają ogrodowe fotele wiszące. Po intensywnym dniu możesz rozsiąść się w takim meblu z kubkiem kawy i ulubioną książką. Albo włożyć słuchawki do uszu i pobujać się w rytm muzyki. Czy taki fotel to dobry wybór na lato? Zdecydowanie nie tylko na lato!

Jak ulokować wiszący fotel ogrodowy?

Zazwyczaj tego typu meble świetnie sprawdzają się na tarasie domu lub w altance. Niestety poduszki, które są dołączane do konstrukcji, nie są odporne na deszcz. Jeśli nie chcemy przy każdej ulewie zmieniać miejsca ich położenia, warto postawić je na zadaszonej przestrzeni.

Tego typu meble cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród domowników, jak i gości. Dzieci szczególnie uwielbiają fotel wiszący ogrodowy typu kokon ze względu na jego przyjazną konstrukcję. W Twoim domu brak tarasu i altanki? Nic straconego! Fotel możesz postawić na balkonie lub nawet wewnątrz domu. Choć zajmuje sporo przestrzeni, to na pewno nie pożałujesz tej decyzji.

Jak fotel ogrodowy wybrać?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. To oczywiste. Fotele różnią się też od siebie obciążeniem maksymalnym, dlatego warto zastanowić się, kto będzie na nim przesiadywał. Co istotne, nie wszystkie wiszące fotele ogrodowe posiadają w zestawie stelaż. Część z nich mocuje się bezpośrednio na haku przy suficie. Warto dokładnie zapoznać się z opisem aukcji przed zakupem, aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania. Równie pomocny w wyborze będzie ten wpis o fotelach ogrodowych wiszących.

Istotny jest także kolor. Biały, wiszący fotel ogrodowy, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominuje styl boho lub skandynawski. Ciemniejsze modele natomiast wpasują się w klimaty industrialne. Tego typu meble możemy także dostać w odcieniach szarości i brązów. Zależy Ci na nieco bardziej intensywnych kolorach? Wybierz czerwone, pomarańczowe lub zielone poduszki!