Co jest modne w łazience 2022 – jakie akcesoria i dodatki proponują projektanci?

Modna łazienka 2022 to ukłon w kierunku różnych połączeń kolorystycznych, które często są bardzo kontrastowe. Aranżacje łazienek są pełne inspiracji modnym od wielu sezonów stylem eko, który nie daje o sobie zapomnieć. Na czasie są także wnętrza utrzymane w zieleni, błękicie czy też szarościach – słowem, kolorach ziemi. Ogromną przytulność nadają w tym roku łazienkom naturalne materiały, a wśród nich drewno, jak również kamienie naturalne – takie jak marmur. Ten z powodzeniem można nazwać hitem aranżacyjnym ostatnich lat i niewiele wskazuje na to, aby miało się w tej materii cokolwiek zmienić. Sprawdźmy więc, jak wygląda modna łazienka w 2022 roku.

Modna łazienka 2022 – marmur w roli głównej

Marmur jest obecny w trendach łazienkowych już od dawna. Z powodzeniem można powiedzieć, że rok 2022 będzie należał także do niego. Jest najchętniej wybieranym kamieniem naturalnym zarówno przez światowej sławy projektantów, jak i amatorów dobrego designu. Świetnie się sprawdza jako materiał wykończeniowy którym można pokryć ściany, ale równie dobrze radzi sobie z pokryciem podłóg. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby pojawił się także na obu tych powierzchniach. Tym bardziej, że tworząc taką spójną całość nadajemy łazience wyjątkowego charakteru, a tym samym – utrzymanego w najbardziej gorących trendach wnętrzarskich 2022.

Modna łazienka 2022 – postaw na styl eko

Styl eko bezapelacyjnie rządzi w roku 2022. Jest aranżacyjnym hitem, który może wprowadzić do łazienki niemałe zamieszanie. Nie dość, że staje się ona pomieszczeniem niezwykle przytulnym, to jeszcze nader wszystko funkcjonalnym. Kolejna ważna kwestia, to dodanie łazience animuszu pod względem ukłonu w kierunku środowiska naturalnego w postaci wprowadzenia do niej drewna czy też kolorów ziemi. Możemy śmiało łączyć je tworząc kontrasty, ale równie dobrze postawić na sprawdzone duety w postaci czerni oraz bieli, czyli – klasyki gatunku obok której po prostu nie można przejść obojętnie.

Modna łazienka 2022 – tapety

Modna łazienka 2022 to także stawianie na moc tapet – na rynku mnóstwo jest modeli, które łączą w sobie funkcjonalność z tym, że wyglądają szalenie modnie i ozdobnie. Tapeta może więc pojawić się zarówno nad ścianą nad umywalką, jak i nad ścianą nad wanną – słowem, wszędzie zrobi ogromne wrażenie i doda salonowi kąpielowemu animuszu i modnego zacięcia.