Akcesoria łazienkowe - to one nadają styl łazience

Akcesoria łazienkowe – to one nadają styl łazience

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym szczególnie ważne jest zachowanie harmonii pomiędzy funkcjonalnością i estetyką. W przypadku sanitariatów i mebli powinno się zatem stawiać na praktyczne, sprawdzone rozwiązania, natomiast styl pomieszczenia budować poprzez umiejętne dobieranie akcesoriów.

Z pozoru nieistotne, w rzeczywistości najważniejsze

Akcesoria łazienkowe obejmują szeroką gamę produktów. Omnires akcesoria to między innymi: wieszaki na ręczniki, haczyki, półki, mydelniczki, szczotki do czyszczenia WC i uchwyty na papie toaletowy. Wszystkie z nich pełnią funkcję praktyczną, jednak dzięki różnorodności form, barw i materiałów, z których są wykonane, wnoszą do łazienki zupełnie odmienne style.

Nowoczesne wieszaki i uchwyty o geometrycznych kształtach, wykonane w całości z mosiądzu o czarnej barwie są dodatkiem polecanym do nowoczesnych lub minimalistycznych łazienek. Tego typu dodatki ciekawie prezentują się również w aranżacjach art deco. Natomiast mosiężne półki czy mydelniczki o barwie antycznej miedzi i lekko opływowej formie świetnie uzupełnią klasyczne aranżacje. Dobrze wpiszą się również w łazienki utrzymane w stylu retro.

Koniec z kiczowatymi akcesoriami z plastiku

Najtańsze akcesoria łazienkowe są wykonane z plastiku, jednak ich trwałość i estetyka pozostawiają wiele do życzenia. Jeżeli chce się, by łazienka była utrzymana w określonym stylu, powinno się zrezygnować z nich i zastąpić je akcesoriami wyższej jakości. Plastikowa szczotka do czyszczenia WC kosztuje około 5-10 złotych, a uchwyt na ręczniki około 15 zł, jednak tworzywo sztuczne szybko odbarwia się, a po kilku miesiącach użytkowania jego doczyszczenie staje się niemożliwe. Łazienka zaczyna prezentować się wtedy nieestetycznie i niehigienicznie, przez co powstaje konieczność wymiany akcesoriów na nowe. Z tego powodu mosiężne akcesoria do łazienek lub elementy wykonane ze stali nierdzewnej są znacznie opłacalniejszym wyborem – choć ich zakup jest droższy, ich żywotność jest o wiele dłuższa, co przekłada się na realne oszczędności.

Styl pasujący do stylu całego domu

Podczas wybierania akcesoriów do łazienki, powinno się pamiętać o jednej, niezwykle ważnej zasadzie. Jeżeli cały dom jest utrzymany w stylu nowoczesnym, łazienka również powinna być utrzymana w takim stylu. Salon kąpielowy w stylu retro lub glamour będzie w takim przypadku niespójny z aranżacją reszty pomieszczeń. Wyjątkiem jest sytuacja, w której stawia się na eklektyzm, czyli mieszanie różnych stylów w obrębie jednego pomieszczenia, jak i całego domu.