mieszanie farb

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej mieszalni farb? 

Mieszalnie farb zajmują się mieszaniem kolorów różnych farb polegając na specjalistycznych narzędziach, które umożliwiają odwzorowanie kolorów poszukiwanych przez klienta. Co więcej, zakres usług obejmuje zarówno farby solwentowe jak i fleksograficzne, UV oraz wodne. Jakie możliwości oferują narzędzia wykorzystywane w mieszalni farb i co zyskasz korzystając z usług profesjonalistów? 

Profesjonalne wyposażenie mieszalni farb

Profesjonalne firmy chcąc realizować usługi na najwyższym poziomie i zapewnić klientom jak najlepsze odwzorowanie kolorów muszą posiadać odpowiednie wyposażenie mieszalni, które zapewni pożądaną jakość. Wśród podstawowych narzędzi znajdują się kabina kolorystyczna, mieszalnik, stoły do mieszania farb oraz urządzenie do wykonywania próbnych odbitek.

Zastosowania stołu do mieszania oraz urządzenia do wykonywania próbnych odbitek raczej nie trzeba nikomu wyjaśniać. Za to ciekawą rolę pełni kabina kolorystyczna i o tym warto wspomnieć. Jest ona przeznaczona do przeprowadzania testów kolorów w zależności od źródła światła. Wnętrze kabiny nie odbija promieni świetlnych, dzięki czemu ocena kolorystyczna przebiega sprawnie, szybko i jest wiarygodna.

Bardzo ważną rolę odgrywają również same mieszalniki do farb, które stanowią szereg urządzeń do mieszania rzadkich i gęstych farb różnego rodzaju. Mieszalniki można regulować, dzięki czemu profesjonaliście bez problemu dostosowują szybkość pracu urzadzenia do gęstości farby. Ponadto wyposażone są w zabezpieczenie przeciążeniowe, które umożliwia bezpieczną eksploatację.

Oprogramowanie stosowane w mieszalni farb

Wszystkie profesjonalne firmy zajmujące się mieszaniem farb posiadają specjalne oprogramowanie, które umożliwia przechowywanie formuły kolorów w celu ich ponownego wykorzystania w kolejnych partiach. To zaś pozwala zachować ciągłość produkcji i powtarzalność receptury.

Co zyskasz korzystając z usług mieszalni farb?

Profesjonalne urządzenia do mieszania farb, dobra obsługa i odpowiednio skomponowany system pozwalają wytworzyć praktycznie każdy odcień farby, jakiej potrzebuje klient. Mieszalnia farb umożliwia tworzenie nieograniczonych kombinacji kolorystycznych, a koszt produktu uzależniony jest od farby bazowej i jej przeznaczenia. Mieszalnia farb jest więc doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób poszukujących niestandardowych kolorów, których nie znajdziesz w ofercie producenta farb. Co więcej, po wykonaniu zlecenia otrzymasz specjalny kod, który umożliwia dokupienie farby w tym samym odcieniu w dowolnym momencie.