boho

Styl boho – dlaczego wciąż zyskuje na popularności?

Branża architektury wnętrz jest pełen różnych stylów, dzięki czemu właścicieli domów mogą zaimplementować klimat np. skandynawski czy angielski do swoich wnętrz. Jednak wśród wielu propozycji artystycznych rosnącą popularnością cieszy się styl boho. Przejawia się on za pomocą wielu form i elementów tj. dywany, pledy, bujane fotele czy parawany świetnie pasujących zarówno do sypialni, jak i do zakładu kosmetycznego. Dlaczego styl boho wciąż zyskuje na popularności?

Dlaczego styl boho jest popularny we współczesnych wnętrzach?

Jeszcze kilka lat temu Polacy chętnie aranżowali swoje przestrzenie na styl skandynawski, industrialny czy minimalistyczny. Obecnie przyszła moda na styl boho. Takie zjawisko jest widoczne zwłaszcza w tematycznych czasopismach wnętrzarskich. W rezultacie coraz więcej właścicieli nieruchomości stosuje praktyczne elementy tj. parawany boho, podwieszane fotele czy hamaki, które nawiązują do egzotyki i ludowych kultur.

Popularność stylu boho rośnie przede wszystkim z uwagi na szerokie możliwości aranżacyjne i swoistą wolność w tworzeniu własnego środowiska. Wiele osób decyduje się za wprowadzenie takiego stylu, chociażby do sypialni czy salonu, ponieważ nie wymaga on zastosowania szerokiej palety barw i deseni. W tym przypadku doskonale sprawdzi się wręcz wąska paleta kolorystyczna, która może powstać za pomocą kilku dodatków.

Powyższa właściwość wiąże się z kolejną zaletą boho. To tak naprawdę niskobudżetowy styl, robiący wrażenie tak samo ogromne, jak styl skandynawski i angielski, które jednak wymagają wysokich nakładów finansowych. Brak konieczność wydawania ogromnych sum pieniędzy, aby stworzyć swój wyjątkowy egzotyczny klimat, przekonuje wiele osób. Już same białe ściany i goła, drewniana podłoga stanowią dobry fundament do wprowadzenia omawianego stylu.

Aranżacja wnętrza na boho to przy okazji świetna zabawa, polegająca na drobnym eksperymentowaniu. Nie może zabraknąć w takiej przestrzeni niskich foteli, leżanek, hamaków, dużych poduszek do siedzenia czy ławek. Meble muszą być konieczne przykryte kolorowymi pledami, kocami czy narzutami.

Parawany boho i nie tylko – jak tworzyć boho wnętrza?

Jak już wspomniano, styl boho przekonuje wieloma zaletami a tym także prostotą aranżowania. Architekci specjalizujący się w tym stylu przekonują, że wystarczy się kierować kilkoma zasadami. Przede wszystkim warto mieszać wszelkie tkaniny i nie przejmować się aspektem symetrii. Odpowiednimi fundamentami, pozwalającymi wprowadzić styl boho będą naturalne materiałami w postaci drewna, szkła, wikliny, plecionek czy wełny.