Dodatki do pokoju dziecka – kilka pomysłów

Dodatki dodają wnętrzu charakteru i odświeżają je. Warto wprowadzić latem kilka do pokoju dziecięcego, aby bez kosztownych remontów wprowadzić do niego małe zmiany. Pomyślmy też o ich praktyczności, żeby skorzystało na nich nie jedynie pomieszczenie, ale sam mały lokator. 

Poduszki, siedziska, kolory, wzory i materiał kryjący przed światem zewnętrznym – zobacz, co zrobić, by dziecięcy pokój zamienił się w wakacyjne centrum dowodzenia światem.

Dodatki do pokoju dziecka – rolety

Latem normalne jest to, że słoneczne promienie przebijają się przez okno, a tym samym nagrzewają wnętrze oraz rażą w oczy. Aby temu przeciwdziałać, postawmy na montaż rolet, najlepiej wykonanych z zaciemniającego materiału.  Skutecznie zablokują one dostęp światła, dzięki czemu w czasie największych upałów we wnętrzu zapanuje przyjemny chłód. Do zalet rolety należy możliwość różnorodnego montażu – do ramy okiennej, ściany, sufitu lub – na karniszu.

Dodatki do pokoju dziecka – worek do siedzenia

Dziecko jest wulkanem energii. Najlepiej czuje się, kiedy może siedzieć, biegać, leżeć i stać jednocześnie. Trudno jest te wszystkie czynności pogodzić, ale nie jest powiedziane, że jest to niemożliwe. Możemy jednak zainwestować w worek do siedzenia. Dzięki elastycznej formie siedziska pociecha może z nim robić niemal wszystko, a wciąż pozostanie ono wygodne.

Dodatki do pokoju dziecka – pościel

Sen to zdrowie! Dziecko powinno przesypiać od 8 do 10 godzin – wówczas cały jego organizm się regeneruje i nabiera sił na nowy dzień. Ale jak tu spać, gdy pościel jest już stara i wszystkim się znudziła? Rozwiązanie stanowią wyjątkowe, bardzo kolorowe pościele z podobiznami bohaterów ze świata bajek oraz komiksów np. pościel Spiderman lub Syrenka.

Dodatki do pokoju dziecka – szałas z materiału

Niewielki namiot lub stelaż wykonane z krzeseł i drabiny – mały Indianin zachwyci się każdym schronieniem! I dobrze, gdzieś trzeba skutecznie planować zdobycie świata. Jeśli chcesz właśnie w taki sposób ożywić i odświeżyć pokój dziecka na wakacje, weź pod uwagę płachty materiałów. Kolory i wzory wybierasz dowolnie – tak, by pasowały do ogólnej aranżacji.

Dodatki do pokoju dziecka – poduszki i siedziska

Czym są wakacje bez porządnej bitwy na poduszki! Tak się po prostu nie godzi. Dlatego warto zwrócić uwagę na uzupełnienie aranżacji dziecięcego pokoju kilkoma nowymi poduszkami oraz siedziskami na krzesła. Im barwniej, tym lepiej. Na różnokolorowych i estetycznych siedziskach dziecko chętniej usiądzie podczas grillowania lub po prostu zabawy w ogrodzie. W końcu ruch i świeże powietrze każdemu wyjdą na zdrowie.

Dodatki do pokoju dziecka wnętrzator

fot. dekoria.pl