Folia w płynie – jakie ma zastosowanie?

Folia w płynie to materiał często wykorzystywany podczas remontów i aranżacji wnętrz. Jej właściwości ułatwiają prowadzenie prac i wpływają na trwałość powierzchni. Czym charakteryzuje się folia w płynie i gdzie się ją wykorzystuje?

Co to jest folia w płynie?

Folia w płynie to nowoczesna substancja coraz chętniej używana podczas różnego rodzaju prac remontowych. Ma płynną konsystencję, dzięki czemu łatwo jest ja rozprowadzić w dowolnym miejscu. Po wyschnięciu folia izoluje powierzchnie. Tworzy rodzaj elastycznej powłoki, która nie przepuszcza wilgoci. Idealnie sprawdzi się w miejscach narażonych na częsty kontakt z wodą, ale nie tylko. Łatwość użycia i wygoda pozwala pokryć nią duże powierzchnie nawet całe podłogi. Nakłada się ją za pomocą wałka lub pędzla, jako warstwę hydroizolacyjną pod płytki, lub panele. Ma bardzo dobrą przyczepność, a po wyschnięciu jest elastyczna, dzięki czemu można zastosować ją nawet w miejscach, gdzie instalowane jest ogrzewanie podłogowe.

Dobrej jakości substancja, np. folia w płynie Atlas zapewni trwałość i szczelność na długi czas. W sprzedaży dostępne są opakowania o różnej pojemności, co pozwala dopasować ilość produktu do własnych potrzeb.

Gdzie najczęściej używa się folie w płynie?

Aby mieć pewność, że remontowana przestrzeń będzie odporna na działanie wilgoci, należy zastosować odpowiednią izolację. Folia w płynie sprawdzi się idealnie w kuchni, łazience, a nawet większych pomieszczeniach jak pralnie. Ochroni ściany i podłogi przed wilgocią,  a tym samym uniemożliwi rozwój grzybów i bakterii szkodliwych dla zdrowia. Co więcej, aby zapewnić skuteczną ochronę ścian przed wilgocią można je pokryć odpowiednimi materiałami. Coraz częściej korzysta się z materiałów pozwalających uzyskać surowy, industrialny wygląd wnętrza jak np. tynki dekoracyjne Fox. Są trwałe, odporne na zniszczenia i działanie wody, dzięki czemu nie tylko poprawią wygląd pomieszczenia, ale także przez długi czas będą dobrze wyglądały.