wnetrzator.pl
Image default
Aktualności

Folia w płynie – jakie ma zastosowanie?

Folia w płynie to materiał często wykorzystywany podczas remontów i aranżacji wnętrz. Jej właściwości ułatwiają prowadzenie prac i wpływają na trwałość powierzchni. Czym charakteryzuje się folia w płynie i gdzie się ją wykorzystuje?

Co to jest folia w płynie?

Folia w płynie to nowoczesna substancja coraz chętniej używana podczas różnego rodzaju prac remontowych. Ma płynną konsystencję, dzięki czemu łatwo jest ja rozprowadzić w dowolnym miejscu. Po wyschnięciu folia izoluje powierzchnie. Tworzy rodzaj elastycznej powłoki, która nie przepuszcza wilgoci. Idealnie sprawdzi się w miejscach narażonych na częsty kontakt z wodą, ale nie tylko. Łatwość użycia i wygoda pozwala pokryć nią duże powierzchnie nawet całe podłogi. Nakłada się ją za pomocą wałka lub pędzla, jako warstwę hydroizolacyjną pod płytki, lub panele. Ma bardzo dobrą przyczepność, a po wyschnięciu jest elastyczna, dzięki czemu można zastosować ją nawet w miejscach, gdzie instalowane jest ogrzewanie podłogowe.

Dobrej jakości substancja, np. folia w płynie Atlas zapewni trwałość i szczelność na długi czas. W sprzedaży dostępne są opakowania o różnej pojemności, co pozwala dopasować ilość produktu do własnych potrzeb.

Gdzie najczęściej używa się folie w płynie?

Aby mieć pewność, że remontowana przestrzeń będzie odporna na działanie wilgoci, należy zastosować odpowiednią izolację. Folia w płynie sprawdzi się idealnie w kuchni, łazience, a nawet większych pomieszczeniach jak pralnie. Ochroni ściany i podłogi przed wilgocią,  a tym samym uniemożliwi rozwój grzybów i bakterii szkodliwych dla zdrowia. Co więcej, aby zapewnić skuteczną ochronę ścian przed wilgocią można je pokryć odpowiednimi materiałami. Coraz częściej korzysta się z materiałów pozwalających uzyskać surowy, industrialny wygląd wnętrza jak np. tynki dekoracyjne Fox. Są trwałe, odporne na zniszczenia i działanie wody, dzięki czemu nie tylko poprawią wygląd pomieszczenia, ale także przez długi czas będą dobrze wyglądały.

Polecane

Klimatyzacja Split czy Multisplit? Jakie rozwiązanie wybrać?

redakcja serwisu

Nietypowy prezent

jan

Nowocześnie urządzone biuro – jak wykorzystać nowoczesne systemy szklane

jan

Leave a Comment