fornir kamienny

Fornir kamienny w nowoczesnej kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, w którym przygotowuje się smaczne i zdrowe posiłki dla wszystkich domowników. Oznacza to, że w tym miejscu spędza się naprawdę sporo czasu. Warto więc dobrze zastanowić się jak urządzić kuchnię, w której będzie można czuć się swobodnie podczas gotowania i sprzątania. Dużą popularnością cieszą się wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym. Tylko jak połączyć nowoczesność z praktycznością i funkcjonalnością? Czy zamontowanie kamienia w rolce na ścianie w kuchni to dobre rozwiązanie? Tego można dowiedzieć się z naszego poradnika.

Czym jest fornir kamienny i jakie są jego właściwości?

Przed zdecydowaniem się na kupienie forniru z kamienia warto nieco lepiej go poznać. Jest to kamień w rolce, który wyróżnia się wieloma cennymi właściwościami. Wykonany jest z naturalnych materiałów, dzięki czemu jest ekologiczny. Jego powierzchnia wyróżnia się dużą odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Jest odporny na negatywne działanie takich czynników jak wilgoć, trudne do usunięcia zabrudzenia, czy często zmieniające się temperatury. Fornir kamienny w kuchni sprawdza się więc idealnie. Można go umieścić na ścianie między sufitem, a szafkami. To właśnie ta ściana najbardziej się brudzi, ponieważ znajduje się najbliżej miejsc, w których się gotuje i przygotowuje posiłki.

Jak urządzić nowoczesną kuchnię – o czym warto pamiętać?

Urządzając kuchnię nowoczesną trzeba pamiętać o tym, że w tym pomieszczeniu nie może zabraknąć wolnej przestrzeni na swobodne poruszanie się między punktami centralnymi w tym pomieszczeniu. Ze względu na to, że w tym miejscu bardzo często znajdują się różnego rodzaju sprzęty i akcesoria do gotowania trzeba zapewnić sobie sporo przestrzeni na ich przechowywanie. To właśnie dlatego polecane jest zorganizowanie miejsca na szafki stojące i wiszące. W ten sposób można zadbać o porządek w pomieszczeniu, a co więcej ułatwić sobie znalezienie naczyń lub akcesoriów, kiedy będą najbardziej potrzebne.

Czy fornir z kamienia w kuchni to dobry pomysł?

Ściany w kuchni narażone są na regularne zabrudzenia, które niestety są trudne do usunięcia. Warto więc zdecydować się na zabezpieczenie gołych lub pomalowanych farbą ścian, by możliwe było zachowanie ich nienagannego wyglądu nawet po wielu latach. Kamień w rolce sprawdzi się w tym przypadku doskonale.

Warto pamiętać o tym, by zabezpieczyć fornir kosmetykami impregnacyjnymi. Dzięki temu można mieć pewność, że jego powierzchnia nie zostanie zniszczona nawet po bezpośrednim kontakcie z meblami.