Jak urządzić kuchnię? Kuchnia nowoczesna czy w stylu retro?

Kuchnia nowoczesna czy w stylu retro? Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jej wygląd warto więc dokładnie przemyśleć, w końcu to decyzja na co najmniej kilka najbliższych lat. A więc, jak urządzić kuchnię, aby była stylowa?

Oczywiście nie warto kierować się chwilowymi modami, podpowiedziami znajomych, tylko urządzić kuchnię w stylu, który nam się najbardziej podoba. Ostatecznie to my będziemy w niej mieszkać i najważniejsze jest to, abyśmy czuli się w tym pomieszczeniu jak najbardziej komfortowo. Prezentujemy w tym wpisie aranżacje kuchni nowoczesnych i w stylu retro. To ciekawe zestawienie dwóch odmiennych stylów. Można któraś z aranżacji przypadnie Wam do gustu.

Jak urządzić kuchnię w stylu nowoczesnym?

Polacy pokochali kuchnie w stylu nowoczesnym. Takie aranżacje sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach większych jak i mniejszych. Idealnie sprawdzają się także w kuchniach otwartych. W takiej sytuacji pamiętać jednak trzeba, aby również salon był urządzony w tym samym stylu.

Kuchnię w stylu nowoczesnym cechuje przede wszystkim oszczędna forma – minimalistyczna, praktycznie pozbawiona elementów dekoracyjnych. Meble w takiej kuchni są najczęściej jednokolorowe i mają gładkie fronty. Sprzęt AGD również jest utrzymany w tej samej stylistyce.Jak urządzić kuchnię? Kuchnia w stylu nowoczesnym

Jak urządzić kuchnię? Kuchnia w stylu nowoczesnym

Jak urządzić kuchnię? Kuchnia w stylu nowoczesnym

 

Kuchnia w stylu retro

Retro to styl dla nieco sentymentalnych osób, które cenią tradycję i wspomnienia z rodzinnego domu czy starych fotografii – tzw. zwolennicy miejsc „z duszą”. Oczywiście nie oznacza to wcale, że taka kuchnia ma wyglądać jak przedwojenna. Styl ten charakteryzuje łączenie nowoczesności z tradycją i korzystanie z designu minionych epok w nowoczesnym wydaniu.

Jak urządzić kuchnię w stylu retro?

Żeby nasza kuchnia uzyskała wygląd retro, musimy wybrać meble, armaturę oraz sprzęt AGD, które będą swoim kształtem nawiązywać do minionych stuleci – możemy postawić na wysublimowany styl  klasyczny, ale również zdecydować się na inspiracje z XX wieku – z lat 20’, 50’ czy 70’.  Ozdobą takiej kuchni mogą być przeszklone witryny, czy piękne kredensy, które pamiętamy z domów naszych babć.

Jak urządzić kuchnię? Kuchnia w stylu retro

Jak urządzić kuchnię? Kuchnia w stylu retro

Jak urządzić kuchnię? Kuchnia w stylu retro

Jak urządzić kuchnię? Kuchnia w stylu retro