Grzejnik Oniris sterowany telefonem

Do rodziny produktów Atlantic Polska dołączył grzejnik z czujnikami sterowany telefonem. Wyposażono go w czujniki ruchu, światła i otwartych okien, dzięki którym oszczędza energię, gdy nie ma nikogo w domu, jest noc i podczas wietrzenia.

Urządzenie umożliwia sterowanie nim za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie dzięki systemowi Cozytouch. Wystarczy dokupić sterownik i centralkę tego systemu, a następnie podłączyć ją do routera internetowego. Umożliwia ona zdalne zarządzenie pracą urządzenia, za pomocą drogi radiowej. Ostatnim etapem jest pobranie darmowej aplikacji mobilnej.

Grzejnik Oniris sterowany telefonem – możliwości

Za pomocą telefonu możemy z dowolnego miejsca:

– kontrolować parametry pracy grzejnika,
– wyświetlać zużycie energii,
– sprawdzać i analizować wydatki dotyczących energii,
– łatwo zarządzać nieobecnościami.

Jak zapewnia producent, dzięki systemowi Cozytouch, można uzyskać do 45% oszczędności, w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego.

Grzejnik Oniris sterowany telefonem – czujniki

Ten Radiator został wyposażony w funkcję Pilotage Intelligent, czyli inteligentny system zarządzania temperaturą pomieszczenia. Dzięki współpracy z czujnikiem ruchu i światła, zapamiętuje rytm życia użytkowników:

– rozpoznaje czas obecności i nieobecności w mieszkaniu,
– zapamiętuje te dane, które co tydzień są weryfikowane i analizowane.

Co istotne, grzejnik sam włącza się przed powrotem do domu. Potrafi także dostosować się do nieprzewidzianych sytuacji rejestrując wcześniejszy powrót i szybko nagrzewa pomieszczenie.

Termostat Oniris posiada również funkcję Wietrzenie, czyli automatyczny system detekcji otwartych okien. Jego działanie polega na wychwyceniu, przez czujnik, nadmiaru zimnego powietrza wokół urządzenia, a następnie na przerwaniu jego pracy, na określony czas.

Grzejnik Oniris sterowany telefonem – budowa

Urządzenie ogrzewa za pomocą niskotemperaturowego, płytowego elementu grzewczego z dyfuzorem aluminiowym, a także cienkowarstwowej folii grzewczej, która umieszczona jest na płycie czołowej. Posiada cyfrowy termostat temperatury z wyświetlaczem LCD, w którym wybrać można 3 zakresy pracy temperatur tj. Komfort (10-28 st.C.), Antyzamarzanie (7 st.C.) lub Eko (temperatura Komfort pomniejszona o 1-4 st.C.).

Radiator posiada również systemy, które są patentami Atlantic. Mowa o STI, który gwarantuje dużą inercję cieplną. Dzięki niemu otrzymujemy komfort cieplny, który swym charakterem przypomina ten znany z pieców akumulacyjnych. Drugim jest system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu.

Obudowę Oniris wykonano z aluminium, a następnie pomalowano lakierem epoxy-polyester w kolorze antracytowym. Urządzenie kosztuje 2 276 zł (1000W), 2 706 zł (1500W) lub 3 014 zł (2000W).

fot. Atlantic Polska