buty w przedpokoju

I znowu te buty, co zrobić aby nie walały się po przedpokoju?

Masz dość walających się butów, które odpowiedzialne są za bałagan w przedpokoju? W takim razie postaw na dobrej jakości szafki na buty do przedpokoju, dzięki którym w pomieszczeniu zapanuje ład i porządek.

Co zrobić, aby buty nie walały się po przedpokoju?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że wciąż wiele osób traktuje przedpokój po macoszemu. Porozrzucane buty, byle jakie meble, brak spójności aranżacyjnej są na porządku dziennym. A przecież pomieszczenie to stanowi wizytówkę naszego domu. W końcu to właśnie w holu witamy naszych gości, którzy na podstawie aranżacji tego pomieszczenia, wyrabiają sobie zdanie o całym naszym mieszkaniu. Dlatego nie można go bagatelizować. Przedpokój to reprezentacyjna część domu, która powinna być w pełni praktyczna i posiadać walory estetyczne. Nie powinno być tu miejsca na walające się buty. Wygląda to źle, a do tego jest niebezpieczne. Wystarczy chwila nie uwagi, aby potknąć się o obuwie i zrobić sobie krzywdę. Jeśli masz dość takiego chaosu, przemyśl zakup szafki na buty do przedpokoju.

Jakie szafki na buty do przedpokoju wybrać?

Szafki na buty do przedpokoju to obowiązkowy element wystroju korytarza, który zakończy problem z walającymi się po podłodze z butami. Przede wszystkim przedpokój zacznie dobrze wyglądać. Co więcej, dzięki odpowiedniemu przechowywaniu obuwia, będą one nam służyły nie przez sezon, a przez kilka.

Szafki dostępne są w wielu rozmiarach. W związku z tym będą świetnym rozwiązaniem nawet w małym i wąskim przedpokoju. Decydując się na zakup tego mebla, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim zastanówmy się, ile par butów powinna pomieścić. Weźmy pod uwagę swoje buty, wszystkich domowników, a także gości. Poza tym określmy typ obuwia, który będziemy trzymać w szafce. Jeśli chcemy schować męskie obuwie, wysokie kozaki i szpilki, będziemy potrzebować nieco głębszej szafki.

Następnie wybierzmy rozmiar. W wąskich przedpokojach sprawdzą się wąskie, ale za to wysokie meble. W ten sposób maksymalnie wykorzystamy wolną przestrzeń. Nie bez znaczenia jest również wygląd szafki na buty do przedpokoju. Powinna ona tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami, które znajdują się w holu. W mniejszych pomieszczeniach warto wybrać jasne kolory, które optycznie je powiększą. Przy większych holach, mamy nieco szersze pole do popisu.

Pojedyncza szafka na buty czy zestaw mebli?

Szafki na buty do przedpokoju dostępne są jako osobny element, ale można je również kupić w zestawie mebli. Takie zestawy składają się zazwyczaj z niewielkich rozmiarów szafy lub komody, wieszaków, lustra i szafki. Można kupić nawet samą szafkę z wieszakami lub z lustrem. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na estetycznym wnętrzu. Wszystkie elementy są zrobione z tych samych materiałów i idealnie się ze sobą komponują. Modeli jest mnóstwo, dzięki czemu dopasujemy je do swoich potrzeb i możliwości przestrzennych. Większość szafek w takich zestawach posiada również siedzisko, co ułatwia zakładanie i zdejmowanie butów. Ponadto, siedzisko prezentuje się bardzo elegancko.