artykuły chemiczne

Jak utrzymać porządek niewielkim wysiłkiem?

Każdy chciałby mieć ładny i czysty dom, przeznaczając na jego porządkowanie minimalną ilość czasu. Niestety codzienność przemija w zawrotnym tempie, by za chwilę zaskoczyć nas weekendem, który znów należy poświęcić na porządki w mieszkaniu. Jak utrzymać czystość i zaoszczędzić czas?

Minimalizm pełen bibelotów

Każde mieszkanie, nawet to utrzymanie w minimalistycznej aranżacji, prędzej czy później zapełni się przedmiotami, które nie mają dedykowanej przestrzeni. Ulotki i broszury wyciągane ze skrzynki pocztowej, pamiątki, które darzymy sentymentem czy figurka otrzymana w prezencie – takie przedmioty niemal codziennie pojawiają się w mieszkaniu, psując jego ład.

Pozornie potrzebne przedmioty szybko sprawią, że w przestrzeni zapanuje bałagan. Odwlekanie bieżących obowiązków spowoduje, że po kilku dniach trzeba będzie włożyć niemały wysiłek w porządkowanie domowej przestrzeni. Na szczęście jest na to sprawdzona recepta.

Drobiazgi każdego dnia

To zrozumiałe, że właściciele mieszkania spędzają wiele godzin w pracy, a za porządki w mieszkaniu biorą się w weekend. Wówczas niestety okazuje się, że aby doprowadzić przestrzeń do porządku, trzeba poświęcić całą sobotę. I kiedy jest czas, by cieszyć się weekendem i nieco odpocząć?

Warto wprowadzić w codzienność dobre nawyki. Dobrze jest zacząć dzień od pościelenia łóżka i przygotowania śniadania. Po zjedzonym posiłku naczynia niech powędrują do zmywarki, potem wystarczy zaledwie chwila na przetarcie kuchennego blatu, by z czystym sumieniem opuścić dom i wybrać się do pracy. Takie drobne czynności pozwolą zaoszczędzić masę czasu i sprawiają, że domowa przestrzeń wygląda schludnie.

artykuły chemiczne

Ze sprzątaniem także nie ma co czekać do weekendu. Codziennie po pracy można poświęcić kilka lub kilkanaście minut na czynności, które zazwyczaj wykonywane są w soboty. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład mycie umywalki we wtorek, środy przeznaczyć na odkurzanie i mycie podłóg. Kurze warto wycierać z blatów codziennie – z troski o domowników oraz wirujące w powietrzu alergeny.

Rozkładając sobotni harmonogram porządków na poszczególne dni, można cieszyć się całkowicie wolnym weekendem.

Z pomocą rodziny

Kiedy wszystko spada na głowę pani domu, sprzątanie mieszkania jest niczym zdobywanie szczytu K2. Warto wpoić dobre nawyki każdemu z domowników. Odkładanie przedmiotów na miejsce czy skarpetek do kosza na brudną bieliznę zapobiegnie domowym sprzeczkom. Dobrym pomysłem jest rozdysponowanie obowiązków każdemu z rodziny. Mycie podłóg czy przecieranie kuchennego blatu to czynności, z którymi poradzą sobie nawet nastolatki.

Niemałe znaczenie mają także preparaty stosowane do sprzątania. Dobrej jakości chemia domowa nie tylko skutecznie czyści wszelkie powierzchnie, lecz także chroni je przed kolejnymi zabrudzeniami. W sprzedaży dostępnych jest cała gama środków chemicznych, jednak nie wszystkie są w stanie sprostać wymaganiom pani domu. Dobrej jakości produkty pozwolą zaoszczędzić czas i sprawić, że codzienne sprzątanie mieszkania stanie się przyjemnością.

Partnerem materiału jest Onduline – najlepsza chemia domowa dla Twojego domu.