Jaką ławę do salonu wybrać?

Ława w salonie spełnia funkcję praktyczną i dekoracyjną. Korzystamy z niej w zasadzie codziennie dlatego powinna być idealnie dopasowana do naszych potrzeb i wpisywać się w stylistykę naszego salonu. Wybierając odpowiedni dla siebie mebel możemy zdecydować o kształcie, kolorze, wielkości i materiale wykonania. Najpopularniejsze są nadal ławy prostokątne lub kwadratowe, gdyż najłatwiej ustawić je przy kanapie.

Ostatnio modne są również małe okrągłe stoliki, które z łatwością możemy dowolnie przestawiać. Kolorystyka jest bardzo różnorodna. W świetle obecnych trendów najpopularniejsze są odcienie bieli, szarości ale też barwy imitujące naturalne drewno. Jeśli chodzi o wybór materiału, możemy wybrać modele z płyty meblowej lub litego drewna.

Niesłabnącą popularnością cieszą się nadal ławy szklane. Występują one zarówno z blatem ze szkła przezroczystego jak i szkłem barwionym lub szybą mleczną. Wybierając wielkość i wysokość ławy należy się przede wszystkim zastanowić do czego będzie ona nam służyć. Jeżeli tylko do wypicia przy niej kawy lub jako miejsce do trzymania podręcznych rzeczy przy oglądaniu telewizji to możemy śmiało wybrać mniejszy i niższy model, najlepiej z półką lub szufladką np. na piloty. Jeżeli jednak już na etapie wyboru ławy wiemy, że będzie ona nam służyć również do jedzenia posiłków to warto od razu zdecydować się na większy model i odpowiednio wysoki do siedziska kanapy.

Idealne rozwiązanie do małych mieszkań

Dla wielu osób mających mniejsze mieszkania urządzanie wnętrza stanowi nie lada wyzwanie. W niewielkim salonie próbują zmieścić zarówno stolik kawowy jak i stół jadalniany, przy którym może usiąść więcej osób. Rozwiązaniem tego problemu są tzw. ławostoły czyli ławy z możliwością rozłożenia i podwyższenia blatu. Meble te posiadają profesjonalne mechanizmy rozkładania dzięki którym w kilka sekund możemy sprawnie zwiększyć powierzchnię blatu do rozmiarów wygodnego stołu. Przykładem takiego rozwiązania jest ława eryk, występująca w bardzo bogatej ofercie kolorystycznej dzięki czemu pasuje do różnorakich wnętrz i łatwo dopasujemy ją do pozostałych mebli. Blat ławy ma długość 100 cm a po rozłożeniu uzyskujemy 200 centymetrowy stół. Również wysokość możemy regulować i zwiększać ją aż o 25 cm. Przy szerokości 80 cm uzyskujemy praktyczną ławę oraz komfortowy stół przy którym wygodnie zjemy posiłek. Ława Eryk wydaje się być idealnym rozwiązaniem do małych mieszkań.

Zobacz także wpis: Co warto wiedzieć o ławach i stolikach?

Szkło jest materiałem ponadczasowym

Szkło wykorzystywane jest we wnętrzarstwie z powodzeniem od wielu sezonów. Wykonane z takiego materiały ławy prezentują się bardzo elegancko i nowocześnie. Ława szklana nina jest efektownym dodatkiem do stylowego wnętrza. Występuje w wersji prostokątnej lub kwadratowej i posiada dodatkową półkę. Ława nina wenge idealnie pasuje do mebli w klasycznych kolorach natomiast model z nogami w odcieniu betonu skomponujemy z podobnym nowoczesnym wyposażeniem. Ława nina posiada blat ze szkła hartowanego, zapobiegającemu łatwemu rozbiciu.