Szybko i praktycznie – wybieramy kabinę prysznicową

Kabina prysznicowa to zarówno najszybszy sposób na odświeżenie się, ale również miejsce, gdzie możemy się odprężyć. Poszukując naszej idealnej kabiny prysznicowej, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, które mogą mieć istotne znaczenie dla naszego komfortu, wygody oraz warunków panujących w naszej łazience.

Miejsce na kabinę prysznicową

„Gdzie będzie najlepsze miejsce na kabinę prysznicową?” – to podstawowe pytanie, które powinno nasunąć się każdemu z nas, ponieważ od tego będzie zależało to, jakiej kabiny będziemy poszukiwali. Jeżeli planujemy umiejscowienie w rogu łazienki, to będziemy poszukiwali kabiny narożnej. Możemy ją wybrać chociażby pod kątem kształtu i zdecydować, czy ma być ona półokrągła, czy też prostokątna. Inaczej będzie w przypadku, kiedy nasza kabina będzie stała tylko przy jednej ścianie. W takim przypadku będziemy zdani tylko na wybór kabiny prostokątnej.

Najważniejsza kwestia – otwieranie drzwi kabiny prysznicowej

Kwestia otwierania drzwi kabiny prysznicowej nie może nam w żaden sposób umknąć, ponieważ może się okazać, że nasz zakup za nic w świecie nie zmieści się w miejscu, które planowaliśmy. Bardzo często zdarza się, że jesteśmy tak mocno podekscytowani wyborem nowej kabiny prysznicowej i całą aranżacją naszych wnętrz, że zapominamy o najbardziej banalnych szczegółach. Takim szczegółem jest sposób otwierania drzwi w kabinie. Musimy na to zwracać uwagę, ponieważ jeżeli nie dysponujemy w naszej łazience zbyt dużą przestrzenią, możemy się zdziwić. Jeżeli nasza kabina będzie bardzo blisko muszli klozetowej lub innego, stojącego tam obiektu, może się okazać, że drzwi, które są na zawiasach, nie będą najrozsądniejszym rozwiązaniem. W takim przypadku warto rozejrzeć się za drzwiami przesuwnymi.

Skoro kabina prysznicowa, to i brodzik

Nie możemy też zapomnieć o brodziku, który występuje w przeważającej większości finalnych całości, tworzących kabinę prysznicową w naszych łazienkach. Wybierając odpowiedni dla nas brodzik, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego dopasowanie do kabiny, czyli wymiar i kształt. Ważny jest też sposób montażu, który może wymagać zmian związanych z ceramiką we wnętrzu lub instalacją odpływową. To temat powiązany z głębokością wybranego przez nas modelu. Ponadto, warto również zwrócić uwagę na materiał wykonania, ponieważ od niego będzie zależeć trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne i jego temperatura na sucho. Płytkie brodziki są niezwykle estetyczne i łatwe w utrzymaniu, natomiast praktyczniejsze okazują się być te głębokie. Zamiast brodzika, możemy też zastanowić się nad zastosowaniem samych specjalnych materiałów izolujących i odpowiednich płytek ceramicznych, które go zastąpią.

Materiał wykonania ma znaczenie

Posiadanie pięknej, dużej i praktycznej kabiny prysznicowej to marzenie każdego z nas. Jednak aby nie były to pieniądze wyrzucone w błoto, należy też rozważyć kwestię zastosowanego materiału do jej produkcji. Posiadanie kabiny prysznicowej wiąże się z koniecznością pielęgnacji materiału, z którego została wykonana. Nie jest to podyktowane tylko względami higienicznymi, ale również estetycznymi. Im bardziej gładka powierzchnia, tym łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Wybierając naszą kabinę, powinniśmy też zwrócić uwagę na takie detale, jak uszczelki, które są zastosowane przy drzwiach i całej kabinie. W przypadku kabin, które mają przesuwne drzwi, warto zwrócić uwagę na rolki i materiał, który został wykorzystany do ich produkcji.