Jaki zegar ścienny wybrać do biura?

Jaki zegar ścienny wybrać do biura?

Nowoczesne biura urządzone są ze smakiem i zgodnie z obowiązującymi trendami. Już dawno przestały przypominać nudne pomieszczenia z biurkiem i fotelem obrotowym, a stały się designerskimi przestrzeniami biurowymi. W takich wnętrzach każdy szczegół ma znaczenie. Nawet taki detal jak zegar ścienny powinien pasować do aranżacji i przyciągać uwagę. Jaki model wybrać do biura?

Zegar to przedmiot, który przyda się w każdym biurze. Pomoże trzymać się planu dnia, pozwoli kontrolować czas spotkania lub prezentacji, a także ozdobi ścianę w gabinecie, pokoju konferencyjnym czy poczekalni. Zegar możemy zastosować również w mniej oczywistych miejscach, jak np. w kuchni lub toalecie.

Klasyczny nieklasyczny

W biurze urządzonym klasycznie najlepiej sprawdzą się tradycyjne modele zegarów. Jednak nie mają one nic wspólnego z nudną białą tarczą i czarnymi wskazówkami. To zegary stylowe oraz eleganckie, które swoim designem podkreślają profesjonalizm oraz tradycje firmy. To bardzo ważne, bo nasi partnerzy przychodząc na spotkanie oceniają przyszłą współpracę przez pryzmat biura, otoczenia oraz atmosfery. Niech każdy detal, nawet zegar ścienny, przedstawia firmę jako godną zaufania. Zegar nie od dzisiaj kojarzy się z solidnością i dotrzymaniem terminów, dlatego wykorzystajmy ich symbolikę na korzyść. Taki klasyczny zegar może mieć wyraźne cyfry lub same kreski oraz białą, czarną lub drewnianą tarczę. Ciekawym rozwiązaniem będzie model z wahadłem lub przypominający zegar na dworcu. W gabinecie wystarczy tradycyjna wielkość, ale już w przestronnym holu lub sali konferencyjnej warto postawić na prosty, ale znacznie większy model. Pamiętajmy, aby zegar pasował do aranżacji całego wnętrza i tworzył spójną całość z innymi elementami wyposażenia oraz dekoracji.

Czas na design

Biura urządzone nowocześnie, w stylu minimalistycznym lub loftowym wymagają odmiennej oprawy. W związku z tym zegar ścienny powinien symbolizować świeże podejście, znajomość trendów oraz otwartość. Najlepsze będą modele wyróżniające się niespotykaną formą, oryginalnym designem lub intensywnym kolorem. Możemy postawić w tym przypadku na zegary wykonane ze szkła, metalu, drewna, a nawet betonu. Pozwoli to na dopasowanie najlepszego produktu do wystroju całej przestrzeni biurowej. Bardzo ciekawie wyglądać będą modele bez tarczy, z samymi wskazówkami, które dodatkowo wyróżniają się niezwykłym kształtem. W nowoczesnym biurze sprawdzi się zegar z tarczą w kształcie pomarańczowego talerza, łapacza snów z piórkami czy płyty winylowej. We wnętrzach minimalistycznych, śnieżnobiałych warto pozostać w tej stylistyce i zastosować model biały ze wskazówkami w tym samym lub srebrnym kolorze.

Zegar już nie tylko odmierza czas i pozwala trzymać się codziennych obowiązków, ale także pełni funkcję dekoracyjną. Podczas wyboru najlepszego modelu warto zwrócić uwagą zarówno na aranżację przestrzeni biurowej, jak i na specyfikę oraz charakter samej działalności. Wtedy z pewnością dobierzemy najlepszy produkt, który podkreśli stylizację oraz walory firmy.