Jakie obrazy wybrać do aranżacji kwiaciarni?

Coraz częściej można spotkać się ze stwierdzeniem, że idealnymi obrazami do kwiaciarni są te, które przedstawiają kwiaty. Z drugiej strony należy mieć na uwadze to, że skoro w danej przestrzeni znajduje się wiele roślin, to pojawienie się ich na ścianach spowoduje przesycenie.

Oczywiście, można umieścić interesujące wiązanki czy bukiety, jednak wszystko powinno mieć określone granice. I tak jeśli w danej kwiaciarni rośliny znajdują się na podłodze czy niskich półkach, to obrazy z kwiatami z powodzeniem mogą znajdować się na ścianach. Dzięki nim można będzie stworzyć uroczy klimat miejsca, jak i również sprawić, że każdy kto wejdzie do kwiaciarni poczuje się oczarowany. Obrazy kwiatów potrafią wnieść powiew świeżości do wnętrza. W przypadku kwiaciarni bardzo często mogą stać się inspiracją dla konkretnej kompozycji, dlatego tak duże znaczenie ma ich różnorodność.

Puste miejsca

Wchodząc do miejsca publicznego, bardzo duże znaczenie ma pierwsze wrażenie. Dlatego planując aranżacje przestrzeni w kwiaciarni warto jest zadbać nie tylko o odpowiednią ilość miejsca dla roślin czy dodatków, ale również o to by wszystko prezentowało się estetycznie. Z tego powodu wiele kwiaciarni miejsce do wykonywania wiązanek i bukietów ma na zapleczu. W ten sposób sala z roślinami jest utrzymana w czystości i wysokiej estetyce, a każdy klient może się zachwycać roślinami, które się tam znajdują. Obrazy z kwiatami to nie tylko najsłynniejsze „Słoneczniki” Vincenta van Gogha, które niewątpliwie były inspiracją dla wielu kolejnych dzieł z tymi roślinami. Z drugiej jednak strony różnorodność kwiatów i ich barw sprawia, że każdy obraz z motywem kwiatowym ma w sobie pewnego rodzaju piękno.

Obrazy olejne z kwiatami

Farby olejne mają specyficzną gęstość, co oznacza że po wyschnięciu również interesująco wyglądają. Z tego powodu tak wielu artystów je ubóstwia- tworząc z nich prawdziwe dzieła sztuki malarskiej. Obrazy z bukietami kwiatów doskonale sprawdzą się w każdej kwiaciarni. Nawet jeśli będą formą ozdoby, to i tak sprawią że klient poczuje się naprawdę komfortowo w tym miejscu i spokojnie zastanowi się nad tym, czego oczekuje, nim złoży zamówienie.

Jesienne obrazy na każdy czas

Pomimo tego, że liście kojarzone są typowo z czasem jesiennym, to obrazy z nimi doskonale prezentują się właściwie przez cały rok. Z tego powodu jesienne obrazy to nie tylko te zawierające w sobie specyficzny kolor drzew i liści, ale również wiele brązów i żółci. Najczęściej te barwy doskonale pasują do kwiaciarni, co oznacza, że umieszczenie na ścianach obrazów posiadających tego typu kolory będzie mogło wydawać się naprawdę wspaniałe. Ponadto należy pamiętać o tym, że jesień to nie tylko liście, ale przede wszystkim lawenda. Jej kolor wprowadzi do wnętrza harmonię i spokój. Dlatego obrazy z lawendą będą mogły doskonale uzupełnić wystrój kwiaciarni.

Pojedyncze kwiaty czy bukiet?

Zarówno jedna jak i druga opcja może prezentować się ciekawie. Dużo zależy od liczby obrazów które będą znajdowały się w danej przestrzeni, jak i od wielkości samej kwiaciarni. Zbyt duża ilość w małej kwiaciarni będzie mogła działać przytłaczająco. Stąd też warto jest rozważnie dobierać nie tylko liczbę obrazów, ale przede wszystkim ich wielkość. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie powieszenie kilku mniejszych obrazów. To szczególnie korzystnie wygląda w mniejszych kwiaciarniach. Oczywiście rozmieszczenie ich w pomieszczeniu również wpływa na efekt jaki można będzie uzyskać. Stąd też przede wszystkim należy dać sobie więcej czasu na podjęcie właściwej decyzji. Wiele osób podejmuje decyzję odnośnie obrazów pod kątem kolorystycznym- bardzo dbają by barwy obrazów były do siebie zbliżone. Często w ten sposób można będzie stworzyć prawdziwą galerie obrazów w kwiaciarni. Najważniejsze, by wszystkie elementy wystroju do siebie pasowały, tylko dzięki temu można będzie zachować dobry smak, a jednocześnie sprawić, że wnętrze wyda się przytulne i naprawdę komfortowe. Warto jest mieć to na uwadze, by móc właściwie dobierać elementy wystroju do wnętrza jakim jest kwiaciarnia.