trendy wnętrzarskie 2018

Aranżacja łazienki według trendów wnętrzarskich 2018/2019

Od wielu lat miłośnicy najnowszych trendów wnętrzarskich śledzą nowości pojawiające się na wielu branżowych wydarzeniach. Jednym z nich są targi Salone del Mobile w Mediolanie, podczas których najwięksi, światowi projektanci pokazują, na co trzeba będzie postawić w nadchodzących miesiącach, aby stworzyć wnętrze urządzone zgodnie z najnowszymi trendami. Dotyczy to także wyposażenia łazienek, w tym m.in. armatury łazienkowej. Jakie rozwiązania wybrać urządzając łazienkę, aby być na czasie?

Trendy łazienkowe 2018/2019 – łazienka częścią całości

Łazienka przestaje już być osobnym pomieszczeniem w domu czy mieszkaniu. Zgodnie z najnowszymi tendencjami, ma ona być integralna z całą resztą, przenikać się stylistycznie. Passe jest układanie w niej płytek od podłogi, aż po sam sufit. Modne staje się ozdabianie jej obrazami, ocieplanie dodatkami i wprowadzanie do niej dekoratorskiej fantazji. Oglądając niektóre z propozycji projektantów można na pierwszy rzut oka odnieść wrażenie, że nie wiadomo, czy jesteśmy w pokoju gościnnym, czy może w salonie.

Trendy łazienkowe 2018/2019 – minimalistyczne formy cały czas na topie

Minimalizm od wielu sezonów był numerem jeden w łazienkowych aranżacjach i nic nie wskazuje na to, aby szybko miało się to zmienić. Dodatkowo na salony wkraczają projekty, których za inspirację służy styl retro okraszony nutą innowacji. Przykładem takiego rozwiązania mogą być na przykład wanny z obudową utrzymaną w kształcie falbany lub zdobione pikowaniem. Propozycja dla odważnych, ale robiąca duże wrażenie. Kolejny trend, to mat. Kończymy z od lat uwielbianym połyskiem i stawiamy na mniej świecące rozwiązania.

Trendy łazienkowe 2018/2019 – jakie meble i armatura?

w przypadku mebli, zauważalne są dwie tendencje. Pierwsza, to wyraźne podążanie za minimalizmem, a drugi kierunek, to bogactwo i prestiż. W przypadku drugiego rozwiązania, prym wiodą głównie meble utrzymane w złotej tonacji z połyskliwymi elementami, wykonane z drogich materiałów i okraszone dość ciekawymi detalami. Antynomię stanowią dla nich łazienki utrzymane w minimalistycznym tonie, w których dominuje głównie przytulny i romantyczny charakter. Pojawiła się tendencja do zanikania granic mebli poprzez znaczne złagodzenie kantów, a także utrzymanie ich w dość prostych formach.

Absolutnym hitem nadchodzącego sezonu są wolnostojące wanny, które z powodzeniem można postawić nawet na środku łazienki. Niemniej popularne są umywalki kształtem przypominającym duże wazony. Armatura łazienkowa wkracza na wyższy poziom. Nie należy bać się wymyślnych kształtów ani kolorów. Tutaj ogranicza nas głównie styl i wyobraźnia.

Szukaj inspiracji na: https://www.jaquar.pl/