Oszczędny remont mieszkania

Jakość premium – poznaj top 5 rzeczy, na których nie można oszczędzać remontując dom

Każdemu z nas zdarzyło się już zaliczyć wpadkę i zasłużyć na miano tzw. Janusza biznesu. Ten zaszczytny tytuł dotyczy wszystkich tych, którzy kierując się oszczędnością, przedobrzyli, czyli tak naprawdę stracili na swoim postępowaniu. Taka postawa nie jest obca przy wszelkiego rodzaju remontach, kiedy próbujemy zrobić je po kosztach, wybierając tańsze materiały. Poznajcie zatem, top 5 rzeczy, na których według nas absolutnie nie można oszczędzać remontując dom.

Rodzaj farby ma znaczenie

Pierwsze co nam się nasuwa, to oczywiście farby do ścian, wszak komu nie zdarzyło się połasić się na promocyjną cenę, bo przecież czym może się różnić biała farba do sufitu od białej farby do sufitu? Okazuje się, że myśląc tak popełniamy spory błąd, bowiem jedna drugiej nierówna. Dobrej jakości farby nie trzeba nakładać w wielu warstwach i kryje od razu. Jak wiadomo dokładanie kolejnych powoduje, że farba kruszy się, a efekt jest marny. Zatem warto posłuchać profesjonalistów i wybrać dobrej jakości farbę, dzięki której pokój będzie odmalowany jak należy. Oczywiście dotyczy to również tych przeznaczonych do ścian. Wśród tych zmywalnych również natrafimy na te o różnej jakości. Warto więc wykonując remont samodzielnie poradzić się znajomego fachowca lub kogoś, to już sporo nauczył się na swoich wcześniejszych błędach i wskaże najlepiej kryjące farby, o odpowiednich właściwościach.

Płytki podłogowe dobierz do indywidualnych wymagań

Również w kwestii materiałów wykończeniowych do domu bywa różnie z jakością. Decydując się na kamień dekoracyjny, a właściwie jego imitację można trafić na taki, który jest nie tylko kruchy, ale również trudny w montażu. A tymczasem można wybrać panele kamienne z kompozytem, które nie są bardzo ciężkie, a dodatkowo posiadają warstwę samoprzylepną i dodatkowe nałożenie profesjonalnego kleju zapewni trwałe pokrycie ściany. Z płytkami podłogowymi bywa podobnie, wszak są te bardziej kruche, nasiąkliwe, a także mniej odporne na ścieranie. Dlatego świetnym wyborem będą płytki podłogowe premium, które znajdziesz w sklepie klink.pl. Są przykładem doskonałego stosunku ceny do jakości.

Wymiana źródła ciepła i urządzeń na bardziej ekologiczne

Piece klasy premium to takie, które pozwalają uzyskać wysoką efektywność energetyczną przy mniejszym spalaniu. Zatem gwarantują nie tylko szybsze uzyskanie komfortu cieplnego, ale również niższą emisję szkodliwych spalin do atmosfery oraz przede wszystkim oszczędność na opale. Zatem w przypadku kotłów na paliwo stałe wyższa klasa energetyczna oznacza mniejszą ilość zużytego węgla, ekogroszku czy gazu i w takie urządzenie zdecydowanie lepiej zainwestować, tym bardziej że można uzyskać dotację na wymianę i zmniejszyć wydatki na sprzęt. Podobnie rzecz ma się z elektosprzętami. Przy remoncie kuchni najczęściej decydujemy się na zakup nowego piekarnika, lodówki czy zmywarki. Tutaj również nie należy kierować się przesadną oszczędnością, gdyż droższy sprzęt często pozwoli zaoszczędzić nie tylko na zużyciu prądu, ale w przypadku zmywarki czy pralki także wody.

Szafki kuchenne i szafa wnękowa na zamówienie

Wspomnieliśmy już o remoncie kuchni. Bardzo często kierując się niższą ceną decydujemy się na gotowe szafki kuchenne. W ten sposób marnujemy potencjał przestrzeni kuchennej, która nie zostaje zagospodarowana w stu procentach. Dlatego taka oszczędność jest pozorna, zwłaszcza, gdy do szafek trzeba dokupić dodatkową witrynę czy kredens, bo akcesoria kuchenne i talerze się nie mieszczą. Znacznie lepszym wyborem będą szafki kuchenne na zamówienie do wykonania na miejscu, czyli tzw. kuchnia w zabudowie. To doskonały wybór zarówno do pomieszczeń kuchennych o dużym metrażu, jak i tych niewielkich. Podobnie rzecz ma się z szafą wnękową, która może się znaleźć zarówno w przedpokoju, salonie, jak i sypialni. Możliwość samodzielnego zaprojektowania podziałów wewnątrz gwarantuje zindywidualizowanie danego rozwiązania i stworzenie mebla w pełni funkcjonalnego i gwarantującego mnóstwo miejsca do przechowywania.

Zakup okien i drzwi wejściowych

Mamy jeszcze jedną, a właściwie dwie rzeczy, na których nie można oszczędzać, a więc stolarkę okienną i drzwiową. Szczelne okna i odpowiednio zamontowane to podstawa, by zniwelować mostki termiczne. Z kolei drzwi antywłamaniowe to podstawa, jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Oczywiście system trzeba odpowiednio dobrać, aby nie zostać przez przypadek więźniem we własnym domu.

Są takie rzeczy, na których absolutnie nie można oszczędzać, gdyż prędzej czy później bycie dusigroszem odbije się nam czkawką. Zatem lepiej zainwestować w dobrej jakości materiały czy elementy wyposażenia domu, aby słowo remont nie musiało być w domu wymieniane zbyt często.