Aranżacja domu

Kolorowy zawrót głowy, czyli aranżujemy dom w stylu dzieci kwiatów. A czy Ty się odważysz?

Boho, orient i odrobina pop art – czyli swoisty miszmasz w kolorowym wydaniu, tak może wyglądać dom w stylu dzieci kwiatów. Są tu charakterystyczne elementy, jak również miejsce na wyobraźnię i kreatywność. Można tu podkreślić zamiłowanie do sztuki i kultury, choćby poprzez wspomniane dzieła pop art, takie jak np. portrety znanych osobistości, a w tym przypadku znanych i wyzwolonych. Wolna miłość i pokój na świecie to główne postulaty tego ruchu, który swoje początki miał w latach 60-tych, a dziś ma także wielu wiernych wyznawców. Dom w stylu hippie na pewno nie będzie smutny. Podpowiemy jak go stworzyć. Być może się odważysz…

Nawet ściany nie mogą być nudne

W domu dzieci kwiatów ściany powinny być wesołe. Nie znaczy to, że powinny być pokryte kwiatową tapetą. To najbardziej oczywiste rozwiązanie i mało oryginalne. Lepiej zdecydować się np. na różnokolorowe ściany i naklejki ścienne ukazujące piórko unoszące się na wietrze, pacyfkę czy wizerunek znanego przedstawiciela ruchu hippisowskiego, np. Johna Lennona. Jeśli nie jesteś miłośnikiem jego muzyki, możesz zdecydować się na inną znaną postać jak Janis Joplin albo napisy, typu chociażby „flower-power” czy „Give peace a chance”. Warto zdecydować się także na swoiste bohomazy w stylu sztuki współczesnej. Możesz wykorzystać różnej szerokości pędzle i kolory. Oczywiście na ścianach musi znaleźć się miejsce na dekoracje, takie jak ramka do zdjęcia – żółta na tle zielono niebieskiej ściany czy też białej pokrytej w ekspresjonistycznych plamach świetnie się sprawdzi. Można zdecydować się również na zbiór ramek, zamontowanych w przypadkowej konfiguracji. Ramka na zdjęcia powinna stanąć również na komodzie czy też stojącym w pokoju pianinie.

Kolorowe dywany i wykładziny oraz finezyjne lniane zasłony

Podłogi w domu w stylu hipisowskim mogą być tradycyjne drewniane. Jednak, aby chronić je przed zniszczeniem, a także jeszcze bardziej podkreślić charakter wnętrza, można wybrać kolorowe dywany i wykładziny, na których staną stojące lampy z kolorowymi abażurami, a także tapicerowane i wykonane z naturalnych włókien meble. Ręcznie tkane dywany w kolorowe, tęczowe pasy będą symbolizowały wolność i szacunek oraz gardzenie wszelkimi przejawami przemocy. Ważne będą również zasłony, choć właściwie w otwartym domu nie są one potrzebne. Jednak, jeśli chcesz je zawiesić, to sprawdzą się lniane, które są lekkie i zarazem trwałe. Można zdecydować się również na transparentne.

Meble drewniane, bambusowe i rattanowe

W każdym domu muszą znaleźć się funkcjonalne meble, a w tym hipisowskim w szczególności. Można wybrać łóżko wykonane z włókna bambusowego albo tradycyjne drewniane, np. dębowe. Nie sprawdzą się tu żadne wytworne rozwiązania, pikowania czy gładkie, aksamitne materiały tapicerskie. Lepszym wyborem są te o strukturze lnu lub bawełny, a nie tworzyw sztucznych. Rattanowe stoliki czy wysokie krzesła także świetnie wpiszą się w tę przestrzeń, która z natury powinna być pozbawiona sztywnych reguł. Zatem w sypialni powinien znaleźć się przynajmniej jeden kufer, a w nim koce czy karimaty dla gości.

Miejsce wyciszenia, które musi znaleźć się w domu w stylu hippie

Hamaki, poduszki i relaksująca muzyka – tak niektórzy będą określać błogi stan, kiedy można się odprężyć. Dom w stylu hippisowskim cały powinien emanować taką energią. Zarówno w salonie jak i sypialni dodatkowo mogą znaleźć się hamaki. Niewielkie dekoracyjne jaśki stworzą wrażenie większej przytulności. Oczywiście zamiast relaksacyjnej muzyki możesz wybrać tę typowo hippisowską. Na podłodze w salonie można rozłożyć worki sako w różnych kolorach. Ten element nowoczesności świetnie pasuje do hippisowskiej postawy braku trosk, szukania hedonistycznych przyjemności w codzienności.

Kolorowy dom w stylu hippi powinien być wyposażony w otwartą kuchnię i jak najwięcej otwartych przestrzeni. W dużej mierze trzeba zrezygnować z drzwi, które zamknięte symbolizują izolację, która jest zaprzeczeniem idei otwarcia na drugiego człowieka. Kuchnia powinna być kolorowa, można wykorzystać tu soczyste kolory, takie jak czerwień czy żółty.