Kiedy warto kupić krzesło pod prysznic?

Komfort i wygoda podczas kąpieli są bardzo ważne, dlatego też przedmiotem, który powinien znaleźć się w łazience każdej osoby o ograniczonej sprawności ruchowej jest krzesło pod prysznic. Krzesło pod prysznic sprawdzi się zarówno w przypadku osób poruszających się na wózku inwalidzkim, jak i osób starszych o ograniczonej mobilności. Takie rozwiązanie z całą pewnością docenią również opiekunowie takich osób.

Krzesło pod prysznic – przedmiot, który ułatwi życie osobie, która ma problemy z samodzielnym poruszaniem się

W celu podniesienia jakości życia osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, która pozostaje pod naszą opieka warto zainwestować w zakup specjalnego krzesła pod prysznic. Należy, bowiem podkreślić, że krzesło pod prysznic ułatwi samodzielne umycie się osobie starszej, która nie ma wystarczająco dużo siły na kąpiel w pozycji stojącej, a także pomoże w braniu prysznica osobie niepełnosprawnej, która ze względu na swój stan zdrowia nie ma możliwości skorzystania z kąpieli w pozycji stojącej. Warto zaznaczyć, że dzięki takiemu rozwiązaniu osoba o ograniczonej sprawności ruchowej może poczuć się bardziej niezależną. Jest to również duże odciążenie dla opiekuna. Kąpiel z wykorzystaniem krzesła pod prysznic to kąpiel w dogodnej i bezpiecznej pozycji. Należy zauważyć, że taki przedmiot zdecydowanie zmniejsza ryzyko upadku, osunięcia czy potknięcia się podczas kąpieli. Krzesło pod prysznic doskonale sprawdzi się nie tylko podczas codziennych domowych kąpieli, z powodzeniem można zabrać je ze sobą także na wyjazdy i to zarówno te wakacyjne do hotelu, jak i te uzdrowiskowe do sanatorium. Krzesło do kąpieli do przedmiot osobisty, dlatego nawet, jeżeli dany obiekt udostępnia tego typu sprzęt wiele osób woli korzystać z własnego krzesła pod prysznic.

O czym należy pamiętać podczas wyboru krzesła pod prysznic?

Z dobrze dobranym krzesłem prysznicowym czynności pielęgnacyjne będą o wiele łatwiejsze. Pamiętajmy, zatem o tym, że w przypadku wyboru krzesła pod prysznic, tak jak i przy zakupie innego sprzętu medycznego, który ma na celu ułatwienie codziennego życia osób o ograniczonej mobilności, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość danego przedmiotu. Takie krzesło powinno posiadać wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, musi być również odporne na korozje. Najlepiej zdecydować się na zakup modelu, który będzie jednocześnie wytrzymały i stabilny, jak i lekki i wygodny w użytkowaniu. Duży wybór praktycznych krzeseł prysznicowych odnajdziemy w sklepie Sklepmedicus.pl. Dostępne są tu krzesła pod prysznic takich znanych marek jak: Antar, Herdegen, ARmedical czy Timago. W zależności od potrzeb i preferencji przyszłego użytkownika krzesła możemy zdecydować się na zakup krzesła z podłokietnikami, krzesła z wycięciem w kształcie litery U czy nawet fotelu obrotowego. Wiele osób podczas wyboru krzesła pod prysznic zwraca również uwagę na to, aby siedzisko posiadało otwory, które służą odprowadzaniu wody, a nóżki krzesła były wyposażone w gumowe nasadki, które zabezpieczają przed ślizganiem.