komoda

Komody industrialne – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Styl loftowy cieszy się obecnie niesłabnącą popularnością. Charakteryzuje się surowymi, minimalistycznie urządzonymi przestrzeniami, dla których inspiracją były opuszczone fabryki i hale. Jednym z najczęściej wybieranych elementów wyposażenia takich wnętrz są komody industrialne. Gdzie się sprawdzą? Podpowiadamy.

Komody industrialne — czyli jakie?

Każdy styl ma swoje cechy charakterystyczne, które pozwalają mu się wyróżnić na tle innych aranżacji. Komody industrialne najczęściej wykonane są z metalu oraz drewna. Mają bardzo prostą formę i surowe wykończenie, które ma nawiązywać do przemysłowego, postfabrycznego klimatu. Meble takie dodatkowo najczęściej wykonywane są w naturalnych barwach. Oznacza to, że metalowe elementy zazwyczaj mają kolor czarny.

W przypadku komód skierowanych do nowoczesnych wnętrz ewentualnie mogą mieć złote lub srebrne elementy. Powierzchnie takich mebli wykonane są z drewna lub forniru. Są bardzo minimalistyczne i nie znajdziemy tutaj bardzo bogatych zdobień czy wytłaczanych dekorów.

W jakich wnętrzach sprawdzą się komody industrialne?

Komody industrialne stanowią idealne uzupełnienie przestrzeni loftowych. Sprawdzą się zarówno w kuchni, sypialni, jadalni, a nawet przedpokoju. Najczęściej jednak wykorzystywane są w salonach. Stanowią ich idealne uzupełnienie jeżeli cała przestrzeń urządzona jest w stylu loftowym. Metalowe czarne nóżki takich mebli świetnie korespondują industrialnymi lampami, a także widoczną cegłą lub betonem.

Z kolei drewno, z którego są wykonane, z jednej strony utrzymuje surowy klimat wnętrza, a z drugiej nieco ociepla go swoim odcieniem. Dobrym pomysłem jest użycie industrialnej komody w przedpokoju zamiast tradycyjnej konsoli lub szafki na buty. Jeżeli tylko dysponujemy wystarczająco dużą przestrzenią, aby stojący w tym wnętrzu mebel nie przeszkadzał w swobodnym przemieszczaniu się.

Komody industrialne a aranżacja mieszkań w innym stylu

Komody industrialne, choć przeznaczone są do mieszkań urządzonych w stylu loftowym to ze względu na swoją uniwersalną formę mogą być wykorzystane w aranżacji wnętrz również w innym klimacie. Świetnie pasują się do nowoczesnych, minimalistycznych, modernistycznych i skandynawskich mieszkań. Ze względu na swój ponadczasowy design element taki można wprowadzić również do klasycznych wnętrz, aby nadać im nieco nowoczesnego charakteru. Komoda industrialna wpasuje się również w klimat boho i art-deco, gdzie przełamie nieco przytulny wystrój dodając mu osobliwego charakteru.