Kuchenne trendy 2022 – jakie meble, akcesoria i dodatki będą na topie?

Kuchenne trendy w 2022 to przede wszystkim nawiązanie do natury. W praktyce oznacza to stawianie między innymi na drewno, kamienie naturalne, zielenie i przedmioty z recyklingu. Modne kuchnie w nadchodzących miesiącach udowadniają, że bycie eko jest bardzo modne i może sprawić, że stworzymy przestrzeń zarówno przytulną, jak i komfortową. Jakie kuchenne trendy 2022 będą królować w najbliższych miesiącach? Podpowiadamy.

Modne kuchnie 2022 – naturalne materiały

Kuchenne trendy 2022 to przede wszystkim stawianie na naturalne materiały. Można zauważyć w tym ogromną inspirację stylem rustykalnym, boho jak również japandi, gdzie dominują meble wykonane z drewna, szczególnie w kuchni. Projektanci bardzo mocno stawiają także na duet stylu skandynawskiego i japońskiego, czyli japandi. Świetnie odnajdują się w nim szafki utrzymane w kolorze beżowym, jak również szarym oraz złocistym. Jeśli wolimy jednak rustykalne podejście do tematu aranżacji kuchni, wówczas powinniśmy stawiać na brunatne odcienie. Bardzo mocno podkreślimy najnowsze trendy stawiając także na bielone drewno, a jeśli chcemy iść w kierunku boho, to mamy o wiele większą dowolność.

Modne kuchnie 2022 to także różnej maści dekory wykonane z kamienia. Do łask znów wraca marmur i może on pojawić się zarówno na podłodze, na ścianie, jak również na blatach. Bardzo dobrze sprawdzi się także w roli dekoracji, a więc dodatków. Jego zdecydowanie tańszym odpowiednikiem jest spiek kwarcowy. Ładnie prezentują się również żyłkowate płytki gresowe.

Modna kuchnia w 2022 roku – postaw na półki

Oczywiście chcąc urządzić modną kuchnię nie musimy rezygnować z górnych szafek, ale na pewno zminimalizować ich ilość. Dlaczego? Projektanci uznali, że bardzo mocno obciążają one przestrzeń i stwarzają wrażenie przytłoczenia. Aby tego uniknąć w ich miejsce proponują póki, których zadaniem jest danie kuchni o wiele większej ilości przestrzeni oraz lekkości. To ogromnie ważne zwłaszcza w takich, w których metraż jest niewielki. Bardzo modne są półki w stylu rustykalnym, a jeśli jednak wolimy szafki, to postawmy modele, które wyposażono w dużą ilość przeszkleń. To taki kompromis między tym co funkcjonalne, a tym, co jest w osadzone w trendach.

Modne kuchnie 2022 – styl retro i vintage

Najnowsze trendy kuchenne 2022 to stawianie na style minionych lat – vintage oraz retro. Dawne epoki mają swój wyjątkowy klimat i nic dziwnego, że projektanci tak chętnie do niego wracają. Utrzymane w tych aranżacjach meble i dekoracje nadają wnętrzu charakteru i sprawiają, że chce się w nim bywać częściej.