lampa podlogowa

Lampa podłogowa w stylu PRL – z jakimi dodatkami stworzy spójną całość?

Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia pozwala zbudować w nim odpowiedni nastrój. Oświetlenie salonu jest bardzo ważne. Urządzając go warto zadbać, by był nie tylko stylowy, ale również ciepły i przytulny. W salonie nie może zabraknąć eleganckiej lampy. Jak dobrać dodatki do lampy w stylu PRL?

Stojąca lampa do salonu – dlaczego warto?

Lampy podłogowe cieszą się dużym zainteresowaniem. To doskonały typ oświetlenia, który można ustawić przy sofie lub kanapie. Lampa podłogowa PRL spełnia dwie funkcje – oświetla pomieszczenie i jest jego prawdziwą ozdobą. Lampa podłogowa, wspólnie z innymi dodatkami może stworzyć spójną całość, która pozwoli na uzyskanie stylowego wnętrza. Za wyjątkowość lamp podłogowych odpowiadają różnorodne klosze, finezyjne stelaże czy niekonwencjonalne konstrukcje. Nadają one wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Ta z pozoru prosta i minimalistyczna lampa to prawdziwy hit wśród lamp podłogowych. Dzięki niej wieczorne czytanie książki będzie znacznie prostsze i bardziej komfortowe. Zapalona lampa pomoże także stworzyć przyjemny klimat we wnętrzu.

Lampa w stylu PRL – z czym połączyć?

Dobrze dobrana lampa podłogowa pozwala na stworzenie spójnego i przyjemnego wnętrza. Pozwala na urozmaicenie aranżacji. Bardzo modny, w ostatnim czasie, staje się powrót do czasów PRL. W salonach pojawiają się elementy tego stylu. Lampa podłogowa, gramofon na płyty winylowe lub kryształowe wazony i patery na owoce, to główne dodatki, charakterystyczne dla tego stylu. Warto pamiętać, że wnętrza w stylu PRL charakteryzowały się dużą ilością drewna. Dlatego też lampa w stylu PRL sprawdzi się w połączeniu z drewnianymi stolikami, komodami, najlepiej stylizowanymi na stare, z minionych lat. Neutralny kolor ścian i drewniany parkiet idealnie wpiszą się w klimat, a także będą stanowiły doskonałą bazę do innych aranżacji.

Styl rodem z PRL jest bardzo uniwersalny. Świetnie sprawdzi się zarówno w przestronnych salonach, jak i małych pokoikach.