Lowicyn – farba do zadań specjalnych

Farba Lowicyn przeznaczona do malowania powierzchni ocynkowanych wyróżniają doskonałe parametry techniczne. To niezawodna farba do malowania dachu, ogrodzenia i konstrukcji stalowych, która zapewnia estetyczne wykończenie dekoracyjne i dobre właściwości ochronne. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po Lowicyn.

Lowicyn – niezastąpiona farba na ocynk

Farba na ocynk Lowicyn zadomowiła się na rynku, ciesząc się powodzeniem zarówno w użytku domowym, jak i przemysłowym. To produkt jednoskładnikowy, rozpuszczalnikowy (w przeciwieństwie do farby eko-Lowicyn, który jest farbą bezrozpuszczalnikową, akrylową) wyróżniający się świetną przyczepnością do powierzchni ocynkowanych.

Lowicyn wykazuje doskonałe właściwości kryjące, a jednocześnie zapewnia atrakcyjny efekt dekoracyjny, tworząc gładkie, matowe lub w wersji Sx, połyskliwe wykończenie. Dodatkowo zawiera pigmenty antykorozyjne, dzięki czemu wspomaga ochronę powierzchni przed działaniem niszczącej rdzy. Tworzy termoplastyczną powłokę dobrze współpracującą z podłożem, niepodatną na działanie różnego typu czynników atmosferycznych, w tym kwaśnego deszczu. Jest odporna na szeroki zakres temperatur (od -20 do +60, a okresowo nawet +80 stopni Celsjusza), dobrze pracuje w środowisku wilgotnym, a także słabo zasadowym oraz słabo kwaśnym.

Jesteś zainteresowany zakupem farby na ocynk Lowicyn? Sprawdź opcję bezpośrednio u producenta: http://polifarb.lodz.pl/

Dzięki temu, że jej formuła oparta jest na trwałych żywicach poliwinylowych, malowanie farbą Lowicyn znacznie zwiększa żywotność elementów. Jeżeli zostanie nałożona na powierzchnię odpowiednio przygotowaną zgodnie z zaleceniami producenta, powłoka utrzymuje się w niezmiennym stanie nawet przez 10 lat.

Lowicyn nie zmienia koloru, nie płowieje nawet przy długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV. Szybko wysycha, co znacznie skraca czas potrzebny na prace renowacyjne.

Farba Lowicyn – zastosowanie

Lowicyn to farba o wszechstronnym zastosowaniu. Bezpośrednio można nakładać ją na ocynkowane powierzchnie stalowe, a także jako doszczelnienie powłoki cynkowej natryskiwanej metodą termiczną. Bez obaw może być stosowana do renowacji elementów pomalowanych wcześniej innymi farbami z grupy Lowicyn.

Lowicyn kojarzona jest najczęściej jako farba na dach, jednak można wykorzystać ją do pokrywania wielu innych powierzchni, takich jak:

  • ogrodzenia, rynny, parapety ze stali ocynkowanej bądź blachy;
  • wykonane z ocynkowanej stali części maszyn i urządzeń, a także stalowe konstrukcje ocynkowane drogą metalizacji natryskowej;
  • elementy aluminiowe, drewniane, miedziane czy betonowe po właściwym przygotowaniu podłoża.

Jak używać farby Lowicyn?

Farbę można nakładać na dokładnie oczyszczone, suche i odtłuszczone powierzchnie miękkim pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Jeżeli podłoże jest skorodowane, należy pozbyć się starej warstwy przy pomocy szczotki drucianej bądź szlifierki i nanieść środek gruntujący.  Jeśli istnieje taka potrzeba, farbę można rozcieńczyć rozpuszczalnikiem. Jest to szczególnie zalecane, gdy malujemy metodą natryskową bądź zanurzeniową.

Warto pamiętać, że po nałożeniu pierwszej warstwy należy odczekać min. dwie godziny przed położeniem kolejnej. Odpowiedniego czasu na wyschnięcie wymagają także powłoki gruntujące, jeśli malujemy drewno, tynk czy beton. Zależnie od potrzeb możemy nakładać od 2 do 4 warstw farby.